Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Kultura

Dla Niepodległej. Historyczna gra miejska w Pszowie [ZDJĘCIA]

16.05.2018 08:30 | 0 komentarzy | juk

"Dla Niepodległej" - pod takim hasłem odbyła się wczoraj (15 maja) w Pszowie gra miejska poświęcona 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dla Niepodległej. Historyczna gra miejska w Pszowie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszowie zorganizowały kolejną edycję gry miejskiej, tym razem o tematyce historycznej. - Chcieliśmy upamiętnić to ważne wydarzenie, przybliżyć młodzieży zagadnienia związane z historią naszego kraju i naszej małej ojczyzny - mówią Hanna Krzykała iKatarzyna Hawel, koordynatorki projektu. Gra odbyła się 15 maja i była skierowana do uczniów pszowskich podstawówek oraz gimnazjum.

Zasady zabawy były proste - uczestnicy musieli przebyć trasę pomiędzy zaznaczonymi punktami kontrolnymi według odpowiedniej kolejności. W każdym punkcie czekały na nich zadania do wykonania: pytania dotyczące historii Pszowa, łamigłówki oraz zadania zręcznościowe. - Uczniowie wykonywali różnorodne zadania mające związek z odwiedzonym miejscem - wyjaśnia Hanna Krzykała. W ramach zabawy 4-osobowe grupy, rozwiązując zadania, przeszły od pszowskiej prochowni przez m.in. rynek i cmentarz komunalny, aż do Izby Tradycji przy SP 1. - Na koniec zabawy zostały wręczone pamiątkowe nagrody uczniom i przygotowano poczęstunek - dodaje koordynatorka projektu.

Gra miał służyć poszerzaniu wiedzy historycznej uczniów, uczyć samodzielności w zdobywaniu wiedzy, integrować środowiska szkolne, kultywować gwarę i zwyczaje śląskie oraz promować historię Polski, Śląska, powiatu i Pszowa. - Podziękowania kierujemy do zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia uczniów i nauczycieli oraz sponsorów, którzy ufundowali nagrody rzeczowe i wsparli finansowo nasz projekt - mówi Hanna Krzykała.