środa, 27 maja 2020

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Rodzice pytają, dlaczego wieczorami nie ma pediatry

16.05.2018 07:00 | 3 komentarze | mak

Rodzice małych dzieci są zaskoczeni i zaniepokojeni. W szpitalu w Rydułtowach działa oddział pediatryczny, a w Wodzisławiu nie. Ale kiedy rodzice wraz z dzieckiem zgłaszają się do szpitala w Rydułtowach do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, dowiadują się, że... nie ma pediatry i muszą jechać do Wodzisławia. Szpital zapewnia, że takie sytuacje są incydentalne. 

Rodzice pytają, dlaczego wieczorami nie ma pediatry
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już od jakiegoś czasu radne z Rydułtów sygnalizują problem związany z brakiem pediatry podczas Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w rydułtowskim szpitalu. Nie są to jednorazowe sygnały. Do radnych zgłaszali się rodzice małych dzieci, którzy prosili o interwencję, opisując problem zawsze w ten sam sposób.

Podróże z chorym dzieckiem

– Zarówno ja, jak i wielu rodziców z naszego miasta, jesteśmy zaniepokojeni sytuacją – mówiła na jednej z sesji radna Joanna Kubala. – Pilnie potrzebowałam pomocy lekarskiej dla mojego dziecka. Było to w weekend – wyjaśniła radna. Opowiedziała, że razem ze swoją pociechą pojechała do rydułtowskiego szpitala, do punktu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Niestety, na miejscu okazało się, że... nie ma pediatry (a przypomnijmy, że to właśnie w Rydułtowach działa oddział pediatryczny). – Zostałam odprawiona z kwitkiem. W rejestracji powiedziano mi, że mam jechać do Wodzisławia, bo w Rydułtowach nie ma żadnego lekarza dziecięcego. Akurat za mną zebrały się jeszcze dwie inne pary rodziców z chorymi dziećmi i musieliśmy wszyscy jechać do Wodzisławia. Ta sytuacja budzi niepokój i dziwi, skoro to w Rydułtowach działa oddział pediatryczny – opisywała radna Kubala.

Do dyskusji włączyła się radna Mariola Bolisęga. – Potwierdzam to, co mówi radna Kubala. Sama miałam zgłoszenie od mieszkanki Rydułtów dotyczące braku pediatry – powiedziała.