Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Dyrektor Rudnik: nie jestem przywiązany do stanowiska

16.05.2018 07:00 | 7 komentarzy | żet

Katarzyna Dutkiewicz chce zmiany na stanowisku dyrektora raciborskiego szpitala. – To dzisiaj nie jest praca ani łatwa, ani przyjemna – odpowiada dyrektor Ryszard Rudnik (na zdj.).

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radna powiatowa Katarzyna Dutkiewicz nie zostawia suchej nitki na dyrektorze raciborskiego szpitala. Czarę goryczy przelała porażka w staraniach o pozyskanie milionów złotych na szpitalny oddział ratunkowy, który miał powstać w lecznicy przy Gamowskiej. Ministerstwo Zdrowia wskazało, że raciborski szpital nie otrzyma wielomilionowej dotacji z powodu błędów formalnych we wniosku, który wysłano z Raciborza do Warszawy. Ministerstwo dało raciborskiemu szpitalowi drugą szansę i wezwało do poprawy wniosku, co jednak nie zostało zrobione.

Na ostatniej sesji rady powiatu zapytała starostę Ryszarda Winiarskiego, co jeszcze musi się wydarzyć, aby ten wdrożył „najprostsze rozwiązanie ze wszystkich”, czyli doprowadził do zmiany na stanowisku dyrektora. – Nie chcę i nie zamierzam wraz z panem ponosić odpowiedzialności za to, co robi dyrektor [Ryszard Rudnik – dop. red.] – powiedziała.

Starosta odpowiedział, że prace nad zdobyciem pieniędzy na szpitalny oddział ratunkowy nadal trwają. – Po cichu mówię, że jest bardzo duża szansa na naprawienie tego błędu – powiedział R. Winiarski.

Głos zabrał również obecny na sesji dyrektor Ryszard Rudnik. Przyznał, że irytuje go negatywne postrzeganie raciborskiego szpitala, podczas gdy lecznica posiada certyfikacje i akredytacje, którymi „niewiele jednostek może się pochwalić”. – Większość szpitali jest dziś w trudnej sytuacji kadrowej i finansowej, a u nas wszystko pracuje – usłyszała radna. Dyrektor Rudnik określił SOR jako problem kadrowy i finansowy. Dodał, że nie jest „przywiązany do stanowiska”. – Jeżeli starosta stwierdzi, że nie powinienem być dyrektorem, to przyjmę z przyjemnością tę decyzję, bo to dzisiaj nie jest praca ani łatwa, ani przyjemna – dodał.

Szpitalne oddziały ratunkowe udzielają świadczeń zdrowotnych osobom w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego. Specjaliści dokonują wstępnej diagnostyki oraz leczenia w zakresie niezbędnym dla stabilizacji funkcji życiowych.

(żet)

Ludzie:

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

Radna Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski