środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Nowiny Raciborskie z Kaczyńskim na okładce wyróżnione w konkursie GrandFront

15.05.2018 11:10 | 0 komentarzy | żet

Pierwsza strona "Nowin Raciborskich" z Jarosławem Kaczyńskim i pionkami (prezydentem Lenkiem oraz wójtami Iskałą, Niestrojem, Pieruszką, Utrackim i Wawrzynkiem) zdobyła trzecie miejsce w prestiżowym konkursie GrandFront 2017.

Nowiny Raciborskie z Kaczyńskim na okładce wyróżnione w konkursie GrandFront
Wyróżnione w konkursie GrandFront okładki "Polityki" oraz "Nowin Raciborskich". Wkrótce wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie (fot. Mieszko Piętka, Euzebiusz Niemiec/AKPA/Materiały prasowe).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Okładka "Nowin Raciborskich" z 7 lutego 2017 roku autorstwa Mariusza Weidnera (pomysł i zdjęcia) oraz Romana Okulowskiego (wykonanie) zajęła III miejsce w konkursie GrandFront 2017. W kategorii gazet lokalnych wyżej oceniono jedynie okładki "Informatora Gminy Ostrów Wielkopolski" oraz "Naszego Olsztyniaka".

Pierwsza strona "Nowin Raciborskich" wyróżniona w konkursie GrandFront 2017.

Organizatorem konkursu GrandFront jest Izba Wydawców Prasy. W tym roku na konkurs wpłynęło 287 zgłoszeń z ponad 60 redakcji lokalnych i ogólnopolskich.

To już piąte wyróżnienie przyznane "Nowinom Raciborskim" w tym prestiżowym konkursie. Poprzednie zdobyliśmy w latach 2004, 2006, 2007 oraz 2013.

W przeszłości "Nowiny Raciborskie" zdobyły również nagrodę główną w IV Konkursie dla Niezależnej Prasy Lokalnej organizowanym przez Fundację na rzecz Demokracji w Europie Wschodniej, a także tytuł "Gazety Dziesięciolecia" w V edycji tego samego konkursu. Zdobyliśmy również szereg nagród i wyróżnień w konkursach SGL Local Press, m.in. dla najlepszego portalu gazety lokalnej w Polsce.