Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Będą zdzierać nowy asfalt?

14.05.2018 07:00 | 2 komentarze | juk

Ważą się losy nowej nawierzchni na ul. Mariackiej w Radlinie. – Możliwe, że droga ponownie zostanie zamknięta, by sfrezować zaledwie kilkumiesięczny asfalt i położyć nowy – alarmuje nas jeden z mieszkańców Radlina.

Będą zdzierać nowy asfalt?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W połowie lipca zeszłego roku rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ulic Mariackiej – Wieczorka – Odległej w Radlinie. Kilkumiesięczna budowa ronda przysparzała problemów kierowcom, mieszkańcom, włodarzom oraz budowlańcom w zasadzie już od chwili, kiedy inwestycja się rozpoczęła. Na początku stycznia ruch na Mariackiej wznowiono, ale teraz znów mogą pojawić się problemy.

Będą zdzierać nowy asfalt?

Jeden z mieszkańców Radlina przekazał nam zaskakujące informacje. – Nowa nawierzchnia ma prawdopodobnie różne grubości asfaltu. Możliwe, że droga ponownie zostanie zamknięta, by sfrezować nowy asfalt i ułożyć go na nowo, już o odpowiedniej grubości – mówi. Jak wyjaśnia, takie informacje przekazał mu nieoficjalnie jeden z radlińskich radnych. Nasz rozmówca wskazuje, że już gołym okiem widać, że wykonanie łączenia remontowanego odcinka drogi z już istniejącym mówiąc delikatnie, wykonawcy nie wyszło najlepiej. – Jadąc w stronę Radlina, na wysokości piekarni, środkowe linie na nowym asfalcie nie łączą się z tymi namalowanymi na starym odcinku. Różnica między nimi wynosi około pół metra – mówi nam mieszkaniec. Dodatkowo szerokie grono radlinian zastanawia się, kiedy linie i pasy na rondzie zostaną ponownie pomalowane. Bo choć minęło niespełna pół roku od zakończenia przebudowy skrzyżowania, w niektórych miejscach są one całkowicie starte i niewidoczne.