środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

WSTRZĄS W REGIONIE:

Elektrownia Ostrołęka. New York Times o szansach na współpracę Rafako i General Electric Power

11.05.2018 10:00 | 0 komentarzy | żet

W przeszłości koncern GE Power korzystał już z usług Rafako jako podwykonawcy. Taki scenariusz może powtórzyć się przy budowie bloku w Ostrołęce.

Elektrownia Ostrołęka. New York Times o szansach na współpracę Rafako i General Electric Power
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyrektor handlowy General Electric Power Michael Keroulle spodziewa się, że kontrakt na budowę bloku energetycznego w Ostrołęce zostanie zawarty w ciągu półtora miesiąca.

- Rozważamy współpracę z Rafako i Polimexem-Mostostalem, ale póki co nie doszło jeszcze do żadnych rozmów - powiedział na łamach New York Times M. Keroulle.

Przypomnijmy, Polimex-Mostostal i Rafako złożyły wspólną ofertę w przetargu na budowę bloku energetycznego dla spółki Elektrownia Ostrołęka (udziałowcami tego podmiotu są Enea i Energa). Ostatecznie zarząd tej firmy wybrał jednak tańszą ofertę konsorcjum General Electric Power - Alstom Power. Rafako i Polimex-Mostostal wyceniły zakres prac w Ostrołęce na kwotę 9,591 mld zł brutto, oferta Alstomu - GE opiewała na 6,02 mld zł (brutto).

Blok energetyczny w Ostrołęce ma być ostatnim wielkim blokiem węglowym w polskiej energetyce.


Opublikowany w NY Times artykuł to depesza agencji Reuters, którą przygotowały Alexandra Hudson oraz Agnieszka Barteczko. Czytaj całość TUTAJ.