Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Patrol

Śmierć na Czyżowickiej w Wodzisławiu. Tragiczny powrót z imprezy [ZDJĘCIA], [FILM]

11.05.2018 08:19 | 23 komentarze | acz
Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 10:45

Opel vectra prowadzony przez 24-latka z Czyżowic wbił się nad ranem w barierę mostu na ulicy Czyżowickiej. Kierowca zginął na miejscu. Wskazówka prędkościomierza we wraku zatrzymała się na 160 km/h.

Śmierć na Czyżowickiej w Wodzisławiu. Tragiczny powrót z imprezy [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wypadek miał miejsce w nocy z 10 na 11 maja na ulicy Czyżowickiej w Wodzisławiu, na wysokości szkółki drzew. Kwadrans po godzinie 3.00 opel vectra prowadzony przez 24-latka z Czyżowic jadąc od strony Wodzisławia wypadł z drogi. Kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, ściął metalową barierkę mostku i uderzył w betonowy przepust. Opel dachował z wbitą do wraku barierką mostu.

Na miejsce skierowano służby ratunkowe. 24-letni kierowca zginął na miejscu, jego pasażer odniósł powierzchowne obrażenia. Został przewieziony do szpitala, jednak później wrócił na miejsce zdarzenia. Po dojeździe na Czyżowicką strażacy zabezpieczyli rozszczelnioną instalację LPG w rozbitym pojeździe. Ulica Czyżowicka była nieprzejezdna do godziny 8.00. Na miejscu pracowali policyjni technicy pod nadzorem prokuratora oraz biegły sądowy. Po godzinie 7.00 udało się przewrócić wrak na koła. Według naszych informacji, podczas oględzin zauważono, że wskazówka prędkościomierza zatrzymała się na wskazaniu 160 km/h.

Młodzi ludzie mieli wracać z imprezy. W samochodzie znaleziono alkohol. 32-letni pasażer samochodu (również mieszkaniec Czyżowic) przed wciągnięciem na lawetę zabrał z wraku papierosy i piwo i poszedł do domu. Ewentualną zawartość alkoholu we krwi kierowcy potwierdzi zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok.
(acz)


Aktualizacja godzina 10.01

Policja potwierdza nasze informacje i udostępnia zdjęcie prędkościomierza z rozbitego samochodu.


Aktualizacja godzina 10.28

Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim:

O godzinie 3.15 dyżurny wodzisławskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Czyżowickiej w Wodzisławiu Śląskim. Na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierowca opla vectry prawdopodobnie jadąc z nadmierną prędkością, na łuku drogi wypadł z drogi, uderzył w barierki mostu, po czym dachował.

Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. 32-letni pasażer wyszedł z pojazdu o własnych siłach i wezwał pomoc. Niestety 24-latka, który kierował oplem nie udało się uratować. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Droga w tym miejscu była zablokowana. W czynnościach na miejscu zdarzenia brał udział prokurator i biegły z zakresu ruchu drogowego.

Pasażer pojazdu doznał powierzchownych otarć naskórka. Był pijany. Badanie na alkomacie wykazało u niego blisko promil alkoholu. Od kierującego i pasażera pobrano także krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie.

Miejsce wydarzenia: