Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Za tydzień debata o drodze Racibórz-Pszczyna

10.05.2018 17:48 | 0 komentarzy | acz

W Rybniku trwa budowa Drogi Regionalnej. To najdroższa inwestycja drogowa w historii miasta. Gdy trasa będzie gotowa, całkowicie zmieni się ruch w mieście.

Za tydzień debata o drodze Racibórz-Pszczyna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do budowy Drogi Regionalnej Racibórz - Pszczyna Rybnik przygotowywał się przez kilka lat. W końcu wyceniona na 433 mln zł budowa ponad 10-kilometrowej trasy stała się faktem.

Do dyskusji o tym, jak Droga Regionalna zmieni Rybnik, zapraszają 17 maja Miasto Rybnik i Gazeta Wyborcza. Warsztaty dla mieszkańców rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają do godz. 12.00.

Otwarta dla wszystkich debata zaplanowana jest na godz. 12.30. W debacie wezmą udział: prezydent Rybnika Piotr Kuczera, marszałek województwa Wojciech Saługa, wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer, dr Krzysztof Wrana, pracownik Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz ekspert ds. transportu dr Bartosz Mazur.

Spotkanie odbędzie się 17 maja na rybnickim kampusie w auli Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Rudzkiej 13 c. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny.

Miejsce wydarzenia: