Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Sukces wodzisławskiego "Plastyka", szkoła najlepsza w regionie

10.05.2018 13:48 | 0 komentarzy | AgaKa

Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śl. wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim okazało się najlepszą szkołą plastyczną w regionie według tegorocznego rankingu Centrum Edukacji Artystycznej – jednostki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołanej do nadzoru nad szkołami artystycznymi.

Sukces wodzisławskiego "Plastyka", szkoła najlepsza w regionie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W roku szkolnym 2017/2018 Centrum Edukacji Artystycznej przeprowadziło już po raz trzynasty ogólnopolską edycję przeglądów prac z rysunku, malarstwa i rzeźby. W przeglądach uczestniczyły wszystkie szkoły artystyczne z całej Polski. Odbywają się one w dwóch etapach. Makroregionalny etap poprzedzony jest szkolnym obowiązkowym przeglądem, na którym szkolna komisja wybiera reprezentantów klasy III.

Przeglądy odbywały się w czterech makroregionach. Nasza szkoła należy do makroregionu południowo-zachodniego. Tu przegląd zorganizowano w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach. Prace uczniów oceniała komisja w składzie: prof. Zbigniew Szot – UAP Poznań, prof. Aleksander Zyśko – ASP Wrocław, prof. Jerzy Nowakowski – ASP Kraków, prof. Janusz Karbowniczek – ASP Katowice, prof. Roman Pietrzak – ASP Warszawa, prof. Roman Pietrzak– ASP Kraków. Każdy z uczniów prezentował przywiezione ze sobą prace oraz wykonywał pracę na miejscu z poszczególnych dziedzin.

W skali całego kraju wodzisławskie Liceum Plastyczne uplasowało się w połowie stawki, zajmując 34 miejsce na 65 ocenianych szkół, jednak porównanie do szkół plastycznych w regionie wskazuje, że „Plastyk” w Wodzisławiu Śl., mimo że jest jedną z najmłodszych szkół (istnieje zaledwie siedem lat) jest też najlepszą szkołą w subregionie zachodnim i jedną z najlepszych w województwie.

 Uzyskaliśmy 64,5 punkty wyprzedzając  wiele innych renomowanych szkół jak np. ZSP Częstochowa, LP Gdańsk, LP Szczecin oraz najbliższe nam Licea Plastyczne w Raciborzu, Gliwicach, Żorach, Zabrzu i Cieszynie – podkreśla Renata Szymanek, wicedyrektor ZSP. – Nasza szkoła co roku zdobywa większą liczbę punktów i znajduje się coraz wyżej w rankingu szkół artystycznych.