Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Bieńkowicka szkoła emanuje pozytywnymi wartościami

10.05.2018 12:26 | 0 komentarzy | eos

Festiwal Pozytywnych Wartości już w swej nazwie skrywa szlachetne przesłania, z którym świetnie komponuje się motto św. Stanisława Kostki "Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich powinienen żyć".Uzupełnia je zaś trafna opinia dyrektora SP w Bieńkowicach Dariusza Krawczyka, który uważa, że szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szerząc ideę wolontariatu, bieńkowicka placówka oświatowa cyklicznie, od ośmiu lat organizuje imprezę propagującą pozytywne wartości, przy okazji wyróżniając osoby zarówno młode, jak i dorosłe, które konsekwentnie wdrażają je w życie. W tym roku na swego patrona organizatorzy obrali św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży.

Przepełnione radością, śpiewem i dobrą energią wydarzenie tradycyjnie odbyło się z udziałem przedstawicieli władz samorządowych gminy, nauczycieli i uczniów również z zaprzyjaźnionej szkoły w Haci, a także wychowanków i pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych dla osób niepełnosprawnych w Raciborzu, Wodzisławiu Śląskim, Kędzierzynie-Koźlu, Rybniku i Jastrzębiu Zdroju.

Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpiło wraz z przekazaniem przez rodzinę Jamborów jego symboli: chleba, światła oraz relikwii św. Stanisława Kostki i św. Ignacego Loyoli, wójtowi Grzegorzowi Utrackiemu, ks. proboszczowi Krystianowi Giemzie oraz dyrektorowi szkoły Dariuszowi Krawczykowi.

Patronat nad festiwalem objęli biskup ks. Andrzeja Czaja, reprezentowany przez bieńkowickiego proboszcza ks. Krystiana Giemzę oraz wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki, którym organizator imprezy, katecheta Marcin Jędorowicz wręczył statuetki Przyjaciela Pozytywnych Wartości „Kostki Wartości”. Kapituła festiwalu przyznała je również współorganizatorom, sponsorom i swoim partnerom.

W trakcie uroczystości wszystkich uczestników obdarowano chlebkami upieczonymi przez lokalne piekarnie. Podczas festiwalu prezentowali się laureaci oraz grupy przedszkolne wyróżnione w konkursie muzycznym, a także wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego i literackiego.

W drugiej części zorganizowano szereg warsztatów: „Jak rozmawiać z dzieckiem, nastolatkiem w domu”, „Wiklinowy świat”, „Tańcem w stronę marzeń”, taneczne – „Wyginam się dla Pana”, twórcze – „Strefa Stanisława Kostki”, „Pracownia mydełek – mydło wszystko myje nawet uszy i szyję”, gry na bębnach i cajonach „Boży tam-tam 3”, „Fascynujący świat ceramiki”, „Kartki na każdą okazję”, kulinarne – „Przez smaki do serca”, Strefa ceramiki i scrapbookingu”, świadomego śpiewu „Tęsknię za Tobą” oraz zarządzania radością i entuzjazmem – „Pozytywna strefa marzeń”.