Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Elektroniczne zwolnienia lekarskie. ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje

09.05.2018 14:45 | 0 komentarzy | ż

19 maja, w sobotę, w godz. od godz. 9.00 do 13.00, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza lekarzy do udziału w indywidualnych konsultacjach z zakresu wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA). To doskonała okazja, aby bez stresu i kolejek nauczyć się, jak korzystać z programu do wystawiania zwolnień przez internet, nim zaczną obowiązywać.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie. ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie spotkania będzie możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych - niezbędnego do wystawiania e-ZLA oraz pobrania bezpłatnego certyfikatu do podpisywania internetowych zwolnień. - Dla chętnych konsultanci ZUS pokażą jak krok po kroku, w prosty i szybki sposób wystawić eZLA oraz odpowiedzą na pytania i wątpliwości związane z tym tematem. Biała sobota to dzień, w którym ZUS otwiera się wyłącznie dla lekarzy – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Zarówno założenie konta dla lekarza na platformie PUE ZUS, jak i samo szkolenie z e-ZLA, nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu. Będzie on potrzebny w sytuacji, jeśli lekarz chciałby, aby na miejscu pobrać certyfikat do podpisywania e-ZLA. - Jeśli lekarz przyjdzie do nas ze swoim laptopem i mobilnym Internetem bądź pendrivem, to wówczas będzie możliwość zapisania bezpłatnego certyfikatu na tych urządzeniach. Dzięki temu, że certyfikat zostanie zapisany na przenośnym nośniku, lekarz będzie miał możliwość wykorzystania go różnych komputerach w zależności od miejsca wykonywania pracy – dodaje rzeczniczka.

Ważne, aby lekarze zabrali ze sobą dowód osobisty, telefon komórkowy oraz informację o aktualnym adresie e-mail. Z

„Białą Sobotę dla lekarzy” organizowana jest we wszystkich placówkach ZUS w całej Polsce. W naszym regionie jest okazja spotkać się ze specjalistami ZUS we wszystkich placówkach rybnickiego Oddziału ZUS, tj:

  • Oddziale ZUS w Rybniku, ul Reymonta 2,
  • Inspektoracie ZUS w Pszczynie, ul. Kopernika 22
  • Inspektoracie ZUS w Raciborzu, ul. Łąkowa 28
  • Inspektoracie ZUS w Tychach, ul. de Gaulle`a 16
  • Inspektoracie ZUS w Wodzisławiu, ul. Witosa 30

źródło: ZUS, oprac. ż