środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Kultura

Polski na start! Wodzisławscy maturzyści rozpoczęli maraton egzaminów dojrzałości [ZDJĘCIA]

04.05.2018 18:48 | 0 komentarzy | juk

Maturzyści egzaminacyjne boje tradycyjnie rozpoczęli od języka polskiego. Dziś punktualnie o godz. 9 prawie tysiąc młodych uczniów powiatu wodzisławskiego przystąpiło do pisemnego sprawdzianu na poziomie podstawowym z tego przedmiotu.

Polski na start! Wodzisławscy maturzyści rozpoczęli maraton egzaminów dojrzałości [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nieco ponad 272 tys. absolwentów liceów i techników z całej Polski 4 maja rozpoczęło tegoroczny egzamin dojrzałości. Na początek uczniowie zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. O godz. 14.00 część z nich przystąpiła do rozszerzonego egzaminu z tego przedmiotu.

Na 948 maturzystów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat wodzisławski do tegorocznych egzaminów przystąpi 842 oraz 192 absolwentów z lat ubiegłych.

W poniedziałek młodzież będzie się głowić nad matematyką, we wtorek zaś na zdających czeka język angielski. Do zdania matury niezbędne jest uzyskanie min. 30% punktów z każdego egzaminu oprócz przedmiotów dodatkowych.

W galerii prezentujemy zdjęcia uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. tuż przed rozpoczęciem rozszerzonego egzaminu z języka polskiego.