Piątek, 24 maja 2019

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Młode talenty i disco polo, czyli drugi dzień majówki w Nędzy [ZDJĘCIA]

02.05.2018 22:37 | 0 komentarzy | ż

Tłumy mieszkańców z całego regionu zjechały się na drugi dzień majówki w Nędzy. Publikujemy kolejną część relacji z imprezy.

Młode talenty i disco polo, czyli drugi dzień majówki w Nędzy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młode talenty na scenie

Już od 5 lat Gminne Centrum Kultury w Nędzy przy okazji wielkiego festynu majowego organizuje Gminny Przegląd Młodych Talentów. Publiczność podziwiała dziś piętnaście różnych występów - był taniec z pojkami, akrobatyka, magik, śpiew i gra na instrumentach.

Podczas V Gminnego Przeglądu Młodych Talentów zaprezentowali się: Natalia Borciuk i Zofia Przybyła (keyboard), Aleksandra Ulman (keyboard), Nadia Bociuk (keyboard), Agata Podwińska (wokal), Kinga Bożek i Natalia Komor (wokal), Marta Tkocz i Nadia Kowaczek (wokal), Nikola Wojaczek (wokal), Zofia Przybyła (flet), Emilia Gwóźdź (flet), Jakub Duda (magik), Oliwia Gajda (wokal), Kamil Wydra (trąbka), Nadia i Alan Miczajka (akrobatyka), Anna Szoltys (wokal), Dorota Miechówka (pokaz z pojkami) i szesnasty spontaniczny występ najmłodszej artystki, małej Ani.

Łobuzy zrobiły hałas

Po przeglądzi talentów przyszła pora na polskie disco, a z nim dobrą zabawę i tłumy szalejące pod gołym niebem. Na początek Łobuzy i piosenki pt. "Ona czuje we mnie piniądz" czy "Bania u Cygana".

Zespół Łobuzy powstał w 2015 roku z inicjatywy menadżera muzycznego Igora Pilewicza. Zadebiutował singlem pt. „Ona czuje we mnie piniądz”, który spotkał się z natychmiastowym zainteresowaniem publiczności. W 2015 roku uzyskał status złotej płyty sprzedając się w nakładzie 10 tys. kopii a w 2016 roku singel został wyróżniony diamentową płytą.

Exaited i piękna Agnieszka

Następnie Łobuzy ustąpiły miejsca grupie Exaited. To autorski projekt muzyczny Agnieszki Drewnickiej i Tomasza Sidoruka utrzymany w nowoczesnych, tanecznych rytmach dance i disco polo.

Pierwszy oficjalny singiel pt. "Nie chcę" wydany w roku 2006 to autorska propozycja i początek przygody ze sceną muzyczną. W 2008 roku zespół zmienił profil na anglojęzyczny, podpisał kontrakt z wytwórnią Camey i zadebiutował na scenie wielkiej imprezy Radia Eska "Hity na Czasie" w Białymstoku z singlem "We Can Dance". Utwór powstał przy wspólpracy z Alchemist Project i już po krótkim czasie okazał się letnim hitem pozostając w czołówce list radiowych m.in gorącej dwudziestki radia Eska czy Planeta Fm.

źródło: UG Nędza, oprac. ż