Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Czarnieckiego wciąż nieprzejezdna

03.05.2018 07:00 | 0 komentarzy | art

Przedłuża się likwidacja wiaduktu na ul. Czarnieckiego w Wodzisławiu. Droga wciąż jest nieprzejezdna, a kierowcy muszą korzystać z objazdów, co jest o tyle dotkliwsze, że częściowo nieprzejezdne jest też nieodległe skrzyżowanie ul. Skrzyszowskiej i Kopernika.

Czarnieckiego wciąż nieprzejezdna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Likwidację wiaduktu zleciła Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Wiadukt przebiega bowiem nad dawną, obecnie już nieistniejącą linią kolejową, prowadzącą z kopalni KWK 1 Maja. Pierwotnie przejezdność ul. miała zostać przywrócona w ciągu kilku tygodni po zimowych feriach. Okazało się to niemożliwe. SRK wyjaśniało, że przez aurę – długo trzymające mrozy. Kolejną datę, jaką podało nam SRK określono na połowę kwietnia. Termin ten też już jednak minął, a do otwarcia Czarnieckiego jeszcze dość daleka droga.

10 kwietnia odbyło się spotkanie przedstawicieli administratora drogi, Powiatowego Zarządu Dróg z wykonawcą oraz zleceniodawcą. - Wykonawca stwierdził, że potrzebuje jeszcze około miesiąca czasu na wykonanie robót, niezbędnych do przywrócenia ruchu na ulicy Czarnieckiego i przejścia z pracami na wiadukt przy ul. Mszańskiej – powiedział nam Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu.

(art)