Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Gdzie na studia? Warsztaty dla uczniów szkół średnich

02.05.2018 16:22 | 0 komentarzy | ż

Dyrekcja Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, pracownicy oraz studenci zaprosili uczniów szkół średnich na warsztaty dotyczące rozwoju zawodowego: Gdzie na studia? Spotkanie stało się interesującą okazją do prezentacji specjalności na kierunku pedagogika oraz ukazania uczniom możliwości rozwoju własnej osobowości, samorealizacji jako studentów PWSZ w Raciborzu.

Gdzie na studia? Warsztaty dla uczniów szkół średnich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

26 kwietnia 2018 roku w sali 217 zgromadziło się ponad 100 uczniów z raciborskich szkół średnich wraz z opiekunami oraz kadra Instytutu Studiów Edukacyjnych. Spotkanie rozpoczęła dyrektor ISE dr Gabriela Kryk przedstawieniem oferty dydaktyczno – naukowej na kierunku pedagogika. Prowadząca wskazała niepowtarzalność i walory poszczególnych specjalności oraz nakreśliła czekające nas zmiany legislacyjne w kształceniu pedagogów. W dalszej części spotkania uczniowie mogli poznać najciekawsze przedsięwzięcia naukowe, dydaktyczne i wolontaryjne realizowane w Instytucie Studiów Edukacyjnych. Szeroko pojmowaną aktywność kół naukowych kolejno przedstawili ich naukowi opiekunowie: dr Gabriela Kryk i dr Monika Urbanek. Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych mgr Zofia Jędorowicz gorąco zachęciła osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności do realizacji swoich marzeń o zdobyciu wykształcenia wyższego.

W dalszej części spotkania uczniowie mieli okazję wziąć udział w czterech specjalistycznych warsztatach tematycznych. Do jednego z nich dr Monika Urbanek zaprosiła wychowawcę penitencjarnego kpt. Tomasza Brzozowskiego oraz rzecznika prasowego Zakładu Karnego Raciborzu, szer. Piotra Króla. Spotkanie zakończono zaplanowaniem kolejnego, w czerwcu: tym razem w murach więziennych Zakładu Karnego w Raciborzu, gdzie oprócz walorów poznawczych uczniowie zyskają pierwsze, bezcenne kontakty zawodowe.

Warsztat dotyczący resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby dorosłej z użyciem AED poprowadziła trener pierwszej pomocy – mgr Zofia Jędorowicz.

Co warto wiedzieć przed maturą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczestnicy warsztatów pt. Mity, półprawdy i prawdy w psychologii, przygotowanych przez mgr Ewę Świerczek wraz z Kołem Naukowym Pedagogów.

Zajęcia warsztatowe - Czy masz dysleksję? Jeśli tak – to nie martw się, bo dysleksja to wyspa trudności na oceanie możliwości - poprowadziły dr Urszula Kalicińska i mgr Beata Gawłowska. Spotkanie było próbą zagłębienia się w zagadnienie dysleksji – i nie tylko. Głównym punktem okazała się dyskusja na temat mocnych stron osób z dysleksją.

Młodzież goszcząca w murach Uczelni mogła również skorzystać z pomiarów masy ciała i wskaźnika BMI, które wykonywała dr Ilona Gembalczyk.

Dzięki współpracy pracowników Instytutu Studiów Edukacyjnych oraz zaangażowaniu studentów z Koła Naukowego „Resocjalizacja”, Koła Naukowego Pedagogów, a także Studenckiego Koła Naukowego „Foton” (prowadzących obsługę fotograficzną) uczniowie mieli okazję poznać specyfikę i walory studiowania w PWSZ w Raciborzu oraz nawiązać niejednokrotnie pierwsze kontakty z kadrą dydaktyczną uczelni.

źródło: PWSZ w Raciborzu