Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Umowa na budowę przedszkola podpisana

03.05.2018 07:00 | 1 komentarz | art

30 kwietnia w Urzędzie Gminy w Godowie została podpisana umowa z firmą F-Bud z Wodzisławia Śl. na budowę przedszkola w Gołkowicach. Będzie to największa inwestycja realizowana przez Gminę Godów w całej jej historii. Koszt budowy 8-oddziałowego przedszkola opiewa na kwotę prawie 12,2 mln zł.

Umowa na budowę przedszkola podpisana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed tygodniem informowaliśmy, że zgodę na budowę przedszkola muszą wyrazić radni, zezwalając na dokonanie w budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej odpowiednich zmian. Gmina zakładała bowiem, że rozłożona na 3 lata budżetowe budowa przedszkola kosztować będzie nieco ponad 8 mln zł. Założenia te okazały się bardzo optymistyczne. W efekcie w kolejnych latach trzeba znaleźć dodatkowe 4 mln zł. Gmina pokryje te braki głównie kredytem.

- Na ten moment nie rezygnujemy z żadnych inwestycji, których realizację założyliśmy w najbliższym czasie – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa.

Ucierpieć mogą za to inwestycje planowane w późniejszym terminie, np. termomodernizacja i przebudowa szkoły podstawowej w Gołkowicach.

(art)