Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Autobusy na jednym bilecie. PKS i PK coraz bliżej epokowej zmiany

03.05.2018 07:00 | 1 komentarz | ma.w

O połączeniu przewoźników mówi się od wielu lat. W międzyczasie zmienili się prezesi samorządowych spółek i włodarz powiatu. Wreszcie o perspektywie dyskutuje się w kategorii miesięcy, a nie jak dotąd – lat.

Autobusy na jednym bilecie. PKS i PK coraz bliżej epokowej zmiany
Prezes PKS Damian Knura oraz prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Stanisław Mucha (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do kluczowych rozmów „na szczycie” doszło 26 kwietnia w magistracie. Spotkali się prezesi Stanisław Mucha (PK) i Damian Knura (PKS) w obecności prezydenta Mirosława Lenka i starosty Ryszarda Winiarskiego.

– Wszystko jest na dobrej drodze do porozumienia – deklaruje włodarz powiatu. Samorządowcy chcą obniżenia kosztów działalności swych spółek. Irytuje ich, że autobusy się dublują. – Wpierw jedzie miejski, za nim PKS, albo na odwrót. Przecież wystarczy jeden z nich – uważa R. Winiarski, w przeszłości długoletni „pekaesiak”. Pytany o obniżkę kosztów starosta zastrzega, że nie rozmawiano o redukcji zatrudnienia w spółkach. – Ludzie do pracy są potrzebni. Ci co odejdą, to na emerytury – mówi. Zwłaszcza kierowcy autobusów są poszukiwani przez PK i PKS.

Mariaż PK z PKS może dojść do skutku już po wakacjach. Przewoźnicy chcieliby wprowadzić wspólny bilet i zmodyfikować swoje rozkłady jazdy. – Mają być dla ludzi, nie dla przewoźnika – zaznacza R. Winiarski.

(m)

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski