Poniedziałek, 25 maja 2020

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Ruszyła 25. majówka w Nędzy [ZDJĘCIA]

01.05.2018 19:46 | 0 komentarzy | ż

- To niewiarygodne jak czas szybko biegnie - witała gości na wielkiej jubileuszowej 25. już majówce w Nędzy wójt Anna Iskała. - Życzę wam pięknej pogody, bo humory już dopisują - dodała.

Ruszyła 25. majówka w Nędzy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorzy jak zwykle zaplanowali wiele atrakcji. Gwiazdą pierwszego dnia będzie Cleo, ale wcześniej w programie koncert Orkiestry Dętej Gminy Nędza, a potem rockowego zespołu The Trast.

Orkiestra w gminie Nędza działa od 2014 roku. Skupia profesjonalnych muzyków - mieszkańców zarówno samej gminy, jak i całego powiatu. Jej koncerty są podstawowym punktem programu wielu imprez i wydarzeń, a muzycy są doceniani na wielu festiwalach i przeglądach orkiestr. Repertuar mają imponujący - grają utwory muzyki rozrywkowej, klasycznej, marsze czy polki. Instrumentalistom, którym dyryguje Krzysztof Fulneczek, towarzyszy podczas wystepów wokalista Natalia Tul.

Zobacz krótkie wideo - https://www.youtube.com/watch?v=o5EP9QfKI24

Zespół jest otwarty na nowych muzyków i zaprasza grających na instrumentach dętych, perkusyjnych, klawiszowych, czy gitarze. Próby nędzańskiej orkiestry odbywają się co wtorek od godziny 19.00 w Gminnym Centrum Kultury przy ul. Strażackiej 2 w Nędzy. Można przyjść i posłuchać.

źródło: UG Nędza, oprac. ż


Zobacz również: