środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Na Starowiejskiej staną ekrany

29.04.2018 14:00 | 0 komentarzy | ma.w

Hałas komunikacyjny dochodzący od strony drogi krajowej nr 45 doskwiera mieszkańcom. GDDKiA ma już decyzję wojewody w sprawie ustawienia ekranów przy blokach na Starowiejskiej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starania o ochronę przed hałasem na DK 45 zaczęły się w poprzedniej dekadzie. Dopiero teraz zapadły stosowne decyzje. Plany dyrekcji dróg krajowych potwierdza wiceprezydent Wojciech Krzyżek. Mówił o tym na kwietniowym posiedzeniu komisji gospodarki zapytany przez jej szefa Marcina Ficę. Ekrany zostaną zlokalizowane w pobliżu wysokich bloków i klasztoru. – A co z resztą raciborzan mieszkających przy tej drodze? Będę nadal żyli w hałasie? – był ciekaw radny. Krzyżek odparł, że w urzędzie „nie mają wpływu na wszystkie instytucje w państwie”. – GDDKiA analizowała hałas komunikacyjny i wybrała odcinek DK 45, który wymaga ustawienia ekranów – poinformował wiceprezydent.

Przy tej okazji radni dowiedzieli się na jakim etapie są prace nad dokumentacją przyszłej obwodnicy miejskiej, która biegłaby od strony granicy Raciborza i Bieńkowic. – Rozmawiam regularnie z dyrektorem Stumpfem z GDDKiA. Realizujemy porozumienie z dyrekcją. Po naszej stronie jest wykonanie dokumentacji projektowej łącznie z uwarunkowaniami środowiskowymi – wyjaśnia Wojciech Krzyżek. Ma to być wielowariantowa koncepcja przebiegu obwodnicy. Jak zaznaczył urzędnik nie będzie to jeszcze projekt budowlany.

(ma.w)

Ludzie:

Marcin Fica

Marcin Fica

Radny Miasta Racibórz

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia