Sobota, 16 lutego 2019

imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

RSS

Wędkarze mają dogadać się sami

29.04.2018 07:00 | 1 komentarz | art

Spotkanie wędkarzy z radnymi, na którym miał zostać zaopiniowany tryb dzierżawienia akwenów wodnych w Olzie i Odrze, nie przyniosło rozstrzygnięcia. Radni po sugestiach wójta gminy zaproponowali, by wędkarze sami dogadali się między sobą.

Wędkarze mają dogadać się sami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że władze gminy zastanawiają się nad tym, w jakim trybie wybrać dzierżawców akwenów wodnych w Olzie i Odrze, których okres dzierżawy kończy się w tym roku. Mowa o 24 hektarach zbiorników. W tej sprawie odbyło się już jedno posiedzenie komisji budżetu, rozwoju gminy i ochrony środowiska. Przedstawiciele nowego stowarzyszenia – Cyprinus, argumentowali wówczas, że lepiej by było, gdyby gmina ogłosiła przetarg na dzierżawę akwenów, w którym wszystkie zainteresowane dzierżawą podmioty będą miały równe szanse. Wójt gminy odpowiadał wówczas, że tryb przetargowy nie jest przesądzony, bo gminie nie zależy w tym przypadku na pieniądzach, a na tym, by zaspokoić potrzeby mieszkańców gminy. Temat postanowiono kontynuować na kolejnym posiedzeniu, ale już w towarzystwie przedstawicieli wszystkich podmiotów zainteresowanych dzierżawą gminnych wód.

Spore składki

Posiedzenie to odbyło się 9 kwietnia. Na początku wiele wskazywało na to, że na obradach może panować dość gorąca atmosfera. Dyskusja ledwo co się rozpoczęła, a już niektórzy z przybyłych wędkarzy przerywali sobie wypowiedzi, wtrącali własne opinie. Bojowe nastroje udało się jednak opanować. Wójt Daniel Jakubczyk jasno przypomniał wędkarzom, że znajdują się na posiedzeniu komisji i pewna kultura oraz porządek na nim obowiązują.

Przedstawiciele organizacji wędkarskich (Polski Związek Wędkarski, Karp, Sazan, Cyprinus, koła wędkarskiego OSP Gorzyce) zostali poproszeni o przedstawienie radnym statutów organizacji oraz przedstawienie danych, dotyczących liczby członków każdej organizacji, w tym liczby członków z terenu gminy Gorzyce. Nie wszystkie organizacje te dane przygotowały. Radnych interesowała również wysokość składek członkowskich. Te wynosiły od 211 zł do nawet 500 zł.