Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Sklep znów będzie czynny

28.04.2018 19:00 | 0 komentarzy | art

Mieszkańcy Bełsznicy pytają co z jednym sklepem spożywczym w okolicy, który został jakiś czas temu zlikwidowany. Czy jest jakaś szansa na jego ponowne otwarcie?

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Mam ponad 70-lat i to był jedyny sklep, w którym sam mogłem zrobić zakupy. Jakiś czas temu został zamknięty. Podobno pomieszczenie zostało wydzierżawione. Teraz jesteśmy bez sklepu. Takie osoby jak ja, które nie mają samochodów, nie mają teraz ani gdzie kupić chleba, ani smarowidła. Musimy prosić innych, tych co jeżdżą do większych sklepów o pomoc – powiedział nam pan Salamon z Bełsznicy.

Sklep, o którym wspomina nasz czytelnik, to mini-market, który działał pod marką jednej z sieciówek i znajdował się w budynku należącym do Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” z Gorzyc. Na piętrze budynku znajduje się restauracja, prowadzona przez dzierżawcę, na dole do niedawne był sklep, którym zarządzał GS. Jak się dowiedzieliśmy, pomieszczenie po sklepie zostało przez GS wydzierżawione właścicielowi restauracji. Danuta Hanzlik, prezes GS-u w Gorzycach uspokaja i ma dobrą wiadomość dla mieszkańców Bełsznicy: - Sklep zostanie wkrótce ponownie otwarty. Trzeba było uzyskać różne zgody, m.in. od sanepidu, a także koncesje na sprzedaż alkoholu. Wiem, że sprawy te znajdują się już na finiszu – mówi Hanzlik. Jak dodaje, otwarcie sklepu powinno nastąpić lada dzień.

(art)