Wtorek, 11 sierpnia 2020

imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

RSS

Będzie śledztwo w sprawie puszczy po zawiadomieniu Gabrieli Lenartowicz

27.04.2018 12:57 | 6 komentarzy | acz

Gabriela Lenartowicz, Tomasz Grzybek i Piotr Wierciński złozyli doniesienie do prokuratury w sprawie mozliwości popełnienia przestępstwa przez byłego ministra środowiska Jana Szyszkę, i byłego dyrektora Lasów Państwowych Konrada Tomaszewskiego.

Będzie śledztwo w sprawie puszczy po zawiadomieniu Gabrieli Lenartowicz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku poczatkowo odwóiła wszczęcia śledzta w tej sprawie, jednak sąd zobligował ją do przepropwadzenia postępowania. Jak podaje Gazeta Wyborcza, zgodnie z piątkowym postanowieniem Sądu Rejonowego w Warszawie – uwzględniającym zażalenie posłanki Lenartowicz na odmowę prokuratora Purymskiego – białostocka prokuratura będzie musiała teraz uwzględnić wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznający ubiegłoroczną wycinkę w Puszczy Białowieskiej za nielegalną oraz powołać biegłych, aby tym razem rzetelnie rozstrzygnąć sprawę (czego prokuratura poprzednio nie dopełniła).

– Prokuratura będzie musiała teraz wreszcie rzetelnie zbadać sprawę od strony prawnej i faktycznej. Tu nie tylko jest ważna bezprawność, ale i umyślność działania. To drugie kryterium ma tu zastosowanie, bo inaczej te osoby, pełniąc swoje stanowiska, przyznawałyby się, że nie miały wiedzy o prawie europejskim, jak i inkorporowanym – polskim - przekonuje Gabriela Lenartowicz.