Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Dekoracyjne elementy w ogrodzie i nie tylko – możliwości betonu architektonicznego

27.04.2018 12:00 | 0 komentarzy | MK

Poszukiwania dekoracyjnych dodatków, tekstyliów, mebli, czy innych tego typu materiałów nie ograniczają się jedynie do wnętrz naszych mieszkań, domów, czy pomieszczeń w lokalach komercyjnych. Coraz częściej zwracamy uwagę na nasze zewnętrzne, najbliższe otoczenie oraz urodę zielonych, ogrodowych zakątków. Tarasy, patio, czy balkony - to tam również chcemy upiększać i podkreślać walory najpiękniejszych miejsc w ogrodzie.

Dekoracyjne elementy w ogrodzie i nie tylko – możliwości betonu architektonicznego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Warto pomyśleć o takich dodatkach, które harmonijnie komponują się z otoczeniem. Za takie uważa się głównie naturalnie wyglądające, niekrzykliwe ozdoby i materiały do wykończenia zewnętrznych elementów – elewacji, murków, czy też wytwarzania donic, jak np. beton architektoniczny.

Poszukiwanie idealnego rozwiązania

Ozdobą ogrodów są bez wątpienia głównie rośliny. Jak zatem dobrać dodatki, aby nie zakłócały naturalnego piękna, wdzięku, a subtelnie je podkreślały i eksponowały naturalne zalety? Idealnym pomysłem będzie wybór odpowiednich donic wykonanych np. z betonu architektonicznego. Solidne, stabilne donice są ozdobą każdego ogrodu. Jeżeli zależy nam na naturalnej aranżacji ogrodowego kąta, postawmy na beton architektoniczny. Donice wykonane z tego materiału prezentują się niezwykle elegancko i dodają szyku każdemu tarasowi lub patio. Na stronach internetowych producentów np. VHCT znaleźć można eleganckie formy, w różnych rozmiarach i kształtach, z system wkładów nawadniających, które są bardzo funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem również wewnątrz pomieszczeń.

Elewacje i murki z betonu

Płyty oraz panele 3D z betonu architektonicznego wykorzystywane są zresztą w wielu innych celach. Materiał ten daje szereg możliwości wykorzystania – dlatego też stosowany jest chętnie na zewnątrz budynków - na elewacjach, czy murkach. Właściwości i normy techniczne betonu architektonicznego spełniają wysokie standardy jakości. Stąd dekoracyjne panele 3D, czy płyty oprócz zdobniczego wykończenia, doskonale izolują przed czynnikami zewnętrznymi. Płyty czołowego producenta spełniają wysokie kryteria wodoszczelności, ale też jak zaznaczają specjaliści z VHCT – mrozoodporności i są wytrzymałe na promieniowanie UV. Bezpośrednio cechy te przekładają się na wyjątkową trwałość płyt, paneli 3D, czy innych elementów wykonanych z betonu architektonicznego. Pozwala to na oferowanie nawet 30-letniej gwarancji!

Dokładny przegląd ofert-kogo wybrać?

Warto przyjrzeć się ofercie producenckich firm specjalizujących się w dziedzinie betonu architektonicznego, gdyż poza wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, dysponują szerokim zakresem usług. Lider na rynku polskim VHCT posiada ofertę z ponad 30 wzorami płyt i paneli 3D, w bogatej palecie kolorystycznej, a do tego proponuje własną linię chemii budowlanej. Ekologiczna świadomość i dbałość o środowisko naturalne doprowadziły najlepszych polskich producentów do opracowania specjalnych metod produkcji i uzyskania certyfikatów CE i PZH. Kolejnym atutem specjalistów w branży betonu architektonicznego jest europejski poziom – działania na wielu polach nie tylko produkcji, ale również usług w zakresie montażu i profesjonalnego doradztwa.

Materiał zewnętrzny