środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Uczniowie z Brzezia wygrali VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej [ZDJĘCIA]

26.04.2018 12:22 | 0 komentarzy | żet

Młodzież z powiatu raciborskiego wykazała się wiedzą o procentach i punktach procentowych, kursach walutowych, prowizjach i podatkach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie z Grzegorzowic, Kornowaca, Kuźni Raciborskiej, Nędzy i Raciborza (SP 1, SP 3, SP 4) wzięli udział w zorganizowanym 26 kwietnia VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej "Młody człowiek w świecie pieniądza". Przedsięwzięcie swoim patronatem objęli Starosta Raciborski oraz Raciborska Izba Gospodarcza.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami arytmetycznymi oraz wiedzą z zakresu ekonomii i finansów (m.in. kwota wolna od podatku, podatek od darowizny, przeliczanie pieniędzy według kursów walutowych, prowizja, różnice między procentami i punktami procentowymi). Najlepiej z zadaniami poradzili sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu (Brzezie), na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Kornowaca, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja szkoły w Kuźni Raciborskiej.

Gospodarzem konkursu był raciborski Ekonomik (CKZiU nr 1 w Raciborzu). Nagrody (słuchawki, powerbanki, głośniki, bony książkowe i inny) zostały ufundowane przez Radę Rodziców CKZiU nr 1 w Raciborzu, RIG oraz Gminę Krzanowice.