Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Prezes klubu sportowego zatrzymał dwóch bandytów

24.04.2018 08:43 | 0 komentarzy | acz

Policjanci, zatrzymali chuliganów w wieku 23 i 29 lat, którzy na jednym z przystanków w Orzeszu, zaatakowali dwóch nastolatków oraz 37- latka z Łazisk Górnych. W zatrzymaniu mężczyzn, dzięki swojej zdecydowanej reakcji, pomógł prezes jednego z lokalnych klubów sportowych.

Prezes klubu sportowego zatrzymał dwóch bandytów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do pobicia doszło 18 kwietnia przed godziną 17:00 w centrum Orzesza. Dwaj małoletni mieszkańcy tego miasta, chłopcy w wieku 14 i 15 lat, na jednym z przystanków czekali na autobus. W pewnym momencie, bez wyraźnego powodu zostali zaatakowani i pobici przez dwóch mężczyzn. Bezpośrednio po zdarzeniu, chłopcy pobiegli po pomoc do znajdującego się w pobliżu klubu sportowego i tam opowiedzieli całe zajście. W międzyczasie chuligani znaleźli kolejną ofiarę swojej agresji tj. 37- latka z Łazisk Górnych. Prezes klubu sportowego, który na co dzień jest również między innymi instruktorem sztuk walki, zareagował w godny pochwały sposób. Dzięki swojej zdecydowanej reakcji, obezwładnił bardziej agresywnego napastnika i o całym zdarzeniu poinformował policję.

Przybyli na miejsce mundurowi zatrzymali 23-letniego mieszkańca Orzesza oraz 29-letniego łaziszczanina. Jak się okazało, obaj mężczyźni znani byli ze swoich wybryków miejscowym policjantom. Obojgu zostały już przedstawione zarzuty. Wobec 29-latka prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, natomiast drugi ze sprawców został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.