Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Radny apeluje do policji: pomóżcie z Raciborską

24.04.2018 07:00 | 0 komentarzy | mak

Policyjne statystyki nie pozostawiają cienia wątpliwości. Ulica Raciborska w Rydułtowach jest niebezpieczna. Stąd apel, by i mundurowi poparli starania miasta o długo wyczekiwany remont drogi.

Radny apeluje do policji: pomóżcie z Raciborską
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z policyjnych statystyk jednoznacznie wynika, że ulica Raciborska (Droga Wojewódzka nr 935) jest najbardziej niebezpieczną drogą w Rydułtowach. W 2015 r. doszło tam do 49 zdarzeń drogowych, w 2016 r. - do 62 zdarzeń drogowych, a w 2017 r. - do 59 zdarzeń drogowych. Droga jest najbardziej uczęszczaną w Rydułtowach i znajduje się w fatalnym stanie.

Władze Rydułtów od lat apelują do przedstawicieli województwa o remont ul. Raciborskiej. Nic z tego. Najpierw z Katowic przychodziły odpowiedzi, że trzeba poczekać, bo przecież szykuje się kompleksowa przebudowa. W ubiegłym roku okazało się jednak, że kompleksowej przebudowy nie będzie, bo droga nie załapała się na unijne dofinansowanie.

Ponieważ jedna z ostatnich sesji rady miasta w Rydułtowach była poświęcona bezpieczeństwu, radny Wojciech Koźlik postanowił skorzystać z okazji i zwrócił się do policji z prośbą o wsparcie idei remontu drogi. Właśnie ze względu na bezpieczeństwo. - Od tylu już lat pani burmistrz, radni, wszyscy starają się o remont ul. Raciborskiej. Zwracaliśmy się już do wielu osób, łącznie z politykami, żeby nas wsparli. Czy również policja mogłaby nam pomóc w tych staraniach, by w ramach poprawy bezpieczeństwa doprowadzić do modernizacji DW 935 na terenie Rydułtów? - pytał radny.

Radnemu odpowiedziała podinsp. Magdalena Wija, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Zapewniła, że policja reaguje na każde zagrożenie i że również w tej sytuacji może wystąpić do zarządcy drogi (czyli do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach) z informacją, do ilu niebezpiecznych zdarzeń dochodzi na rydułtowskim odcinku drogi. Poprosiła, by Rydułtowy przygotowały też odpowiedni wniosek w tej sprawie, a policja przekaże go do ZDW.

(mak)