Piątek, 22 lutego 2019

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Intro Festival 2018. Raciborzanie mogą zarobić na hipsterach z wielkich miast

23.04.2018 17:15 | 0 komentarzy | ż

Organizatorzy imprezy stworzyli na Facebooku otwartą grupę INTRO Noclegi. Można tam zamieszczać ogłoszenia wynajmu prywatnych pokoi i mieszkań.

Intro Festival 2018. Raciborzanie mogą zarobić na hipsterach z wielkich miast
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Baza noclegowa w Raciborzu liczy ok. 800 miejsc. To dużo i mało, bo na czas trwania INTRO Festival kończą się pokoje. Na booking.com są ostatnie 2 sztuki, a do imprezy zostało jeszcze dwa i pół miesiąca. Dlatego organizatorzy imprezy stworzyli otwartą grupę na portalu Facebook - INTRO Noclegi, w której można zamieszczać ogłoszenia prywatnych pokoi i lokali mieszkalnych pod wynajem w okresie 13-15 lipca. Średnie ceny kształtują się w granicach 50-150 zł/noc za osobę (zależnie od standardu i odległości od centrum).

- Próbujemy wdrożyć rozwiązanie, które przyjęło się w kilku innych miastach, w których małe społeczności aktywnie uczestniczą w zagospodarowaniu festiwalu i mamy świadomość, że nie będzie to jakaś wysoka aktywność w tym roku. Wiemy, że potrzeba czasu i zaufania, ale informujemy, że zapotrzebowanie na noclegi radykalnie wzrosło. Dostajemy mnóstwo zapytań o dodatkowe stancje w Raciborzu. Plusem rozwiązania na portalu społecznościowym jest fakt, że piszą osoby, których profile widzimy, zaglądamy w ich zdjęcia, można z nimi porozmawiać i ostatecznie telefonicznie domówić szczegóły. Nie przyjeżdżają gimnazjaliści, tylko śr. 30-latkowie w wielkomiejskich środowisk poszukujący unikatowych wydarzeń. My z kolei będąc zaskoczeni, że po raz pierwszy bilety sprzedają się także w Budapeszcie, Wiedniu, Pradze, czy na Słowacji, zachęcamy do zaglądania na grupę "INTRO Noclegi" i namysłu. Im bliżej festiwalu - tym większy ruch tam będzie. Raciborskiej imprezie nie zagraża mała baza noclegowa, ostatecznie Rybnik ją posiada i przyjezdni tam będą rezerwować pokoje, jak to miało miejsce w zeszłym roku. Mimo wszystko namawiam mieszkańców - obserwujcie grupę – zachęca Odyseusz Olbiński, główny organizator imprezy.

Więcej informacji w grupie INTRO noclegi TUTAJ.

źródło: Intro Festival/Adventure Media