środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

WSTRZĄS W REGIONIE:

Sprawca wypadku się powiesił, prokuratura umarza śledztwo

23.04.2018 06:51 | 0 komentarzy | acz

Prokuratura Rejonowa w Rybniku umorzyła śledztwo w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce 29 stycznia w Czerwionce – Leszczynach. W jego wyniku dwóch pasażerów poniosło śmierć, jeden doznał obrażeń ciała, zaś sprawca wypadku popełnił samobójstwo.

Sprawca wypadku się powiesił, prokuratura umarza śledztwo
Samochód, którym jechali młodzi ludzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawa dotyczy opisywanego przez nas wypadku, do którego doszło pod kopalnią Debieńsko. Jak ustalono, w nocy z 28 na 29 stycznia Jakub L., Paweł C. Bartosz P. i Dawid D. uczestniczyli w imprezie urodzinowej znajomych z okazji osiemnastych urodzin. Około godziny 2.00 Dawid D. udał się do swojego miejsca zamieszkania, skąd bez wiedzy i zgody rodziców zabrał samochód osobowy chevrolet aveo. Następnie postanowił odwieźć do miejsca zamieszkania Jakuba L., Bartosza P. i Pawła C. Na łuku drogi w rejonie skrzyżowania ulic 3 Maja i Przemysłowej w Czerwionce – Leszczynach, Dawid D. nie opanował pojazdu, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu ponieśli Jakub L. i Paweł C, natomiast Bartosz P. doznał urazu wielonarządowego.

Po zdarzeniu Dawid D. i Bartosz P. przenieśli ciało Jakuba C. na miejsce kierowcy, po czym opuścili miejsce wypadku. Takie ułożenie miało sugerować, że pojazd prowadziła jedna z ofiar. Ciała było wrzucone na tyle niedbale, że policjanci od razu nabrali podejrzeń. Dawid D., będący sprawcą wypadku, popełnił samobójstwo przez powieszenie, kiedy policja opublikowała jego zdjęcie i dane w mediach. Jego ciało znaleziono w zagajniku w Czerwionce — Leszczynach. Prokurator Rejonowy w Rybniku wyłączył do odrębnego postępowania materiały przeciwko Bartoszowi P. , podejrzanemu o popełnienie przestępstwa zacierania śladów przestępstwa.

(acz)