środa, 15 lipca 2020

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Patrol

Rybniccy policjanci wsiedli na hondy i ruszyli w teren [ZDJĘCIA]

20.04.2018 15:46 | 0 komentarzy | żet

Ładna pogoda i polepszające się warunki drogowe sprawiły, że fani dwóch kołek pojawili się na naszych drogach. Mundurowi z rybnickiej drogówki również wsiedli na policyjne motocykle i ruszyli w patrol.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W niektórych miejscach może na drodze leżeć piasek. Kierowcy samochodów dopiero przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń - przestrzegają rybniccy policjanci. Mundurowi apelują do kierowców o zwrócenie szczególnej uwagi na motocyklistów i spoglądanie w lusterka, a motocyklistów przestrzegają przed brawurową jazdą.

W zachowaniu bezpieczeństwa na drogach mają pomóc motocykle, którymi dysponują funkcjonariusze rybnickiej drogówki. -  Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze szybciej i skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania na drodze, a także szybciej dotrzeć np. na miejsce wypadku drogowego - informuje st. sierż. Anna Karkoszka z KMP w Rybniku.

źródło: KMP Rybnik, oprac. ż