środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Wicedyrektor szpitala znów oskarżana o mobbing. Mówi o politycznym kontekście

20.04.2018 19:00 | 6 komentarzy | mak

Po raz kolejny czarne chmury zebrały się nad głową Małgorzaty Żebrak, zastępcy dyrektora do spraw pielęgniarstwa w wodzisławskim szpitalu. Specjalna komisja sprawdza, czy dopuszczała się ona mobbingu względem swoich podwładnych. Do tego ciąży nad nią zarzut szarpaniny na oddziale. Sprawa toczy się w sądzie w Wodzisławiu.

Wicedyrektor szpitala znów oskarżana o mobbing. Mówi o politycznym kontekście
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sytuacja kryzysowa w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach. Najpierw wypowiedzenie z pracy złożył zastępca dyrektora ds. lecznictwa Sławomir Święchowicz, nie podając powodów swojej decyzji. Niemal od razu ze szpitala wyszedł anonimowy list, w którym jego autor wziął Święchowicza w obronę, atakując przy okazji dyrektor Dorotę Kowalską i jej zastępcę ds. restrukturyzacji Wojciecha Olszówkę. Anonim dotarł do włodarzy powiatu, o jego treści wie też dyrektor Kowalska. O sprawie pisaliśmy przed tygodniem. Okazuje się, że to nie koniec zawirowań w szpitalu. Dyrekcja placówki powołała drugą już komisję antymobbingową, po tym, jak pracownicy lecznicy zgłosili, że są niewłaściwie traktowani przez zastępcę dyrektora ds. pielęgniarstwa Małgorzatę Żebrak.

Skargi na piśmie

Komisja antymobbingowa została powołana 28 lutego. Wszystko zaczęło się od skarg pracowników na zachowanie Małgorzaty Żebrak, które wpłynęły do Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, działającego przy szpitalu. Jak się dowiedzieliśmy, skargi dotyczyły niewłaściwego traktowania pracowników przez wicedyrektor Żebrak. Skargi były pisemne i nie były to anonimy. W tej sytuacji związek zawodowy - którego zadaniem jest ochrona i reprezentowanie praw pracowników - postanowił zainterweniować.

Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zwrócił się do dyrektor szpitala Doroty Kowalskiej o „wyjaśnienie problemu”, „zapobieżenie eskalacji konfliktu” oraz o ukrócenie niewłaściwych - zdaniem związku - zachowań, o których informują pracownicy.