Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Umowa podpisana. Remont Sportowej w Pszowie ruszy już w kwietniu

17.04.2018 18:29 | 0 komentarzy | juk

Dzisiaj (17.04) burmistrz Pszowa Katarzyna Sawicka-Mucha podpisała umowę na kompleksową przebudowę ul. Sportowej.

Umowa podpisana. Remont Sportowej w Pszowie ruszy już w kwietniu
Umowę na wykonanie przebudowy ul. Sportowej podpisują burmistrz Katarzyna Sawicka-Mucha i przedstawiciel firmy Marbud
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przebudowa ul. Sportowej jest realizowana dzięki pozyskanej przez pszowski magistrat dotacji w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019" (dawniej było to tzw. schetynówki). Wartość projektu remontu Sportowej opiewa na niecałe 6 mln zł. Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości prawie 3 mln zł. Resztę musi wyłożyć z własnego budżetu. W ogłoszonym przez pszowski urząd przetargu na realizację zadania oferty złożyło 5 firm. Wybrano najkorzystniejszą złożoną przez Zakład Usług Budowlanych MARBUD z Rybnika. Firma inwestycję wykona za niecałe 5 mln zł.

W ramach inwestycji zostanie gruntownie przebudowana ul. Sportowa na długości około 1,7 km, począwszy od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego. Zostanie również wyremontowana droga na osiedlu Biernackiego, a dokładnie odcinek od skrzyżowania z ul. Sportową do skrzyżowania z ul. Śląską. Przy ogródkach działkowych powstanie 27 miejsc parkingowych. Na całym remontowanym odcinku zostanie zbudowany chodnik oraz kanalizacja deszczowa.

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca musi zakończyć przebudowę drogi do 16 listopada tego roku. Natomiast teren budowy zostanie przekazany jeszcze w kwietniu. - Podczas remontu nastąpią utrudnienia w ruchu zarówno na ul. Sportowej oraz na części osiedla Biernackiego - zapowiadają pszowscy urzędnicy. Dodają, że mieszkańcy, którzy posesje mają zlokalizowane wzdłuż drogi na osiedlu Biernackiego od numeru 106 do skrzyżowania z ul. Śląską, zostaną poinformowani przez wykonawcę, w jakim okresie będą musieli liczyć się z ograniczeniami i utrudnieniami w ruchu.