Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

II Miejski Konkurs Programowania - wyniki

17.04.2018 11:28 | 0 komentarzy | AgaKa

16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się II Miejski Konkurs Programowania w Języku Scratch z Zastosowaniem Układu Arduino Uno. Konkurs był podsumowaniem kolejnego roku wdrażania innowacji pedagogicznej, która jest realizowana we wszystkich szkołach podstawowych w ramach Strategii Rozwoju Oświaty w Wodzisławiu Śląskim.

II Miejski Konkurs Programowania - wyniki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do konkursu przystąpiło 10 dwuosobowych drużyn, złożonych z uczniów klas IV i V wodzisławskich podstawówek, którzy wytypowani zostali na podstawie eliminacji wewnętrznych. Konkurs składał się z 2 etapów. Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu 4 zadań. Uczestnicy pisali odpowiednie algorytmy, oceniane przez komisję. Zadania obejmowały zakres umiejętności nabytych przez uczniów w ramach zajęć z innowacji pedagogicznej, zgodnie z wiadomościami z I i II płytki do programowania. Etap drugi to prezentacja programu, samodzielnie przygotowanego przed konkursem.

W skład komisji konkursowej weszli dyrektor ZSP nr 2 Agnieszka Rudzka-Gajda, nauczyciel ZSP nr 7 Artur Rasiński oraz Sebastian Śliwa - kierownik Działu IT firmy POL-EKO Aparatura sp.j.

I miejsce zajęli Jakub Będkowski i Wojciech Mrozek z SP nr 8, przygotowani przez Bogusławę Szczęsny i Ireneusza Tkocza. Na II znaleźli się Dorian Kwiczala i Natalia Wolska z SP nr 4 (op. Joanna Kubiak), a na III Kamila Jaroch i Łukasz Twardzik z SP nr 16 (op. Wirginia Borkowska).

Współpraca z biznesem

Warto zaznaczyć, że nauka programowania w wodzisławskich szkołach odbywa się we współpracy z biznesem. Realizacja innowacji mocno wspierana jest przed partnerskie przedsiębiorstwa i instytucje, np. POL-EKO Aparatura sp.j. z Wodzisławia Śląskiego i PREVAC sp. z o.o. z Rogowa, które odpowiedzialne są za przygotowanie schematów podłączeń układu Arduino Uno. Pracownicy pierwszej z wymienionych firm opracowali autorskie płytki współpracujące z układem.