Czwartek, 24 stycznia 2019

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Kolejny uczeń I LO laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

16.04.2018 14:56 | 0 komentarzy | red.

Kolejny raz do finału olimpijskich zmagań w zawodach matematycznych Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” zakwalifikował się uczeń I LO w Raciborzu. W tym roku był to Jacek Nitychoruk z klasy III matematyczno – językowej.

Kolejny uczeń I LO laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę, 18 marca br. w Krakowie odbył się trzeci, finałowy etap XI edycji Olimpiady. Jest ona realizowana w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Jej laureaci przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. W trzecim etapie każdy z uczestników w ciągu dwóch godzin musiał rozwiązać 7 zadań, za które łącznie mógł zdobyć 100 punktów. W trakcie rozwiązywania zadań zawodnik nie mógł korzystać ani z kalkulatora, ani z tablic matematycznych. Wiedza, umiejętności i praca, którą włożył Jacek w przygotowanie się do olimpiady oraz doświadczenie, które zdobył, startując w wielu innych konkursach, przyniosły znakomity efekt. 6 kwietnia, kiedy ogłoszono ostateczne wyniki, okazało się, że Jacek Nitychoruk zdobył 95 na 100 punktów i został laureatem III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w roku akademickim 2017/2018.

Warto dodać, że Jacek jest także finalistą tej edycji olimpiady w zakresie informatyki, a 16 marca br. odebrał w Toruniu nagrodę za zdobycie tytułu laureata I miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”, w którym, jako jeden z trzech uczniów w całej Polsce, zdobył maksymalną ilość punktów.