środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Kolejne udane Mistrzostwa Polski w Show Dance dla Studio Tańca VIVERO z Rybnika

16.04.2018 08:10 | 0 komentarzy | kama

W pierwszej połowie kwietnia w Wałbrzychu odbyły się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization, eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata na rok 2018 w dyscyplinach: Show Dance, Belly Dance/Oriental.

Kolejne udane Mistrzostwa Polski w Show Dance dla Studio Tańca VIVERO z Rybnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybnik reprezentowała nieduża, ale za to bardzo silna reprezentacja osiemnastu tancerzy. Rybniczanie aż X razy stawali na podium Mistrzostw i uzyskali kolejne nomionacje do reprezentowania barw Polski na Mistrzostwach Europy i Świata. \

Izabela Barska-Kaczmarczyk, założycielka Vivero i nauczyciel tańca jazzowego opowiada:

"Kategorię Show Dance wyróżnia niezwykła widowiskowość. Tutaj nie wystarczy po prostu dobrze wykonać choreografię - liczy się oryginalny pomysł, temat, dobrze "opowiedziana" i zagrana opowieść. Tancerze muszą wykazać się zdolnościami aktorskimi a ich możliwości są ogromne, poniważ nie muszą ograniczać się do jednej techniki tańca, mogą wspomagać się akrobatyką, ciekawymi kostiumami, rekwizytami a nawet scenografią." Ta ostatnia bywa bardziej okazała i bogata niż w niejednyjm zawodowym teatrze. Aleksandra Tucka, instruktorka ST Vivero: "Zawsze jesteśmy pełni podziwu dla zespołów, któe startują w kategorii formacji Show-Dance. Ogrom i staranność wykonania scenografii do ich krókich, czterominutowytch scenografii przytłacza. Niejednokrotnie na scenie pojawiają się makiety budynkó wysokie na kilka metrów, na któe tancerze się wspinają, tańczą na nich albo nawet skaczą z nich..."

Patrycja Misiewicz, instruktorka tańca klasycznego i jazzowego podkreśla ogromne zaangażowanie rodziców młodych wykonawców w przygotowanie do występów. "Rodzice byli dla nas nieocenioną pomocą choćby przy organizowaniu rekwizytów i scenografii. Włożyli wiele pracy i zaangażowania w to, żeby znaleźć potrzebne elementy, przewieźć, zmontować a potem dekorować. Bez ich pomocy nie udałoby nam się zrobić aż tyle."

"Przed nami ostatnie, ale za to największe wyzwanie - Mistrzostwa w Tańcu Jazzowym" - mówi Paulina Jasińska, instruktorka tańca jazzowego i akrobatyki - Jazz to nasza specjalność, ale Mistrzostwa są zawsze loterią, nigdy nie wiemy czego się spodziewać. Poza tym w tym roku sezon startowy jest dłuższy niż zazwyczaj i nasi tanerze są już mocno wyczerpani - fizycznie i psychicznie. Tak udany start w konkurencjach Baletowych, Modernowych i Show ostrzy jednak apetyt na sukcesy w konkurencjach Jazzowych, dlatego mamy nadzieję, że zbiorą siły i po raz kolejny pokażą na co stać rybnicką młodzież."

Poniżej przedstawiamy zestawienie wyników tancerzy Studio Tańca VIVERO:

Karol Mental i Judyta Kuśka - 1 miejsce i tytuł Mistrzów Polski w kategorii duety +16 lat. Tytuł prezentacji: „Miłość nie ma narodowości”

Anna Szebesta - 2 miejsce i tytuł Wicemistrzyni Polski w kat. solo Show Dance +16 lat Tytuł prezentacji: „Dogonić swój czas”

Ofelia Sobik - 3 miejsce i tytuł 2 wicemistrzyni Polski w kat. solo Show Dance do 11 lat Tytuł prezentacji: „Tyk”

Karol Mental - 3 miejsce i tytuł 2 wicemistrza Polski w kat. solo mężczyzn +16. Tytuł prezentacji: "Wymyśliłem Ciebie..."

VIVERO MASTER - 3 miejsce i tytuł 2 wicemistrzów Polski w kat. Małe Grupy +16 lat. Tytuł prezentacji: „Niezdiagnozowany” - chor. zbiorowa.