Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Co dalej ze skargą Zbigniewa Woźniaka?

11.04.2018 07:00 | 1 komentarz | żet

Członkowie komisji rewizyjnej chcą porozmawiać ze Zbigniewem Woźniakiem o zarzutach, które sformułował pod adresem władz powiatu raciborskiego.

Co dalej ze skargą Zbigniewa Woźniaka?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komisja rewizyjna rady powiatu raciborskiego dysponuje już opinią prawną na temat skarg, które Zbigniew Woźniak złożył na zarząd powiatu raciborskiego oraz starostę raciborskiego. Skargi dotyczą przebiegu konkursów na dyrektora Zamku Piastowskiego w Raciborzu (pisaliśmy o tym szczegółowo w „Nowinach Raciborskich” z 20 marca w artykule „Zbigniew Woźniak skarży się na władze powiatu raciborskiego”).

Członkowie komisji rewizyjnej na posiedzeniu 27 marca wymienili się uwagami na temat sposobu badania skargi. Radny Dominik Konieczny chciał niezwłocznego przystąpienia do sporządzenia projektu uchwały rozstrzygającego skargę. – Gdyby były jakieś niejasności, to moglibyśmy zaprosić skarżącego, ale nie widzę tutaj takich kwestii – powiedział D. Konieczny.

Pozostali członkowie komisji nie podzieli zdania D. Koniecznego. W konsekwencji radni Katarzyna Dutkiewicz (na zdj.), Jerzy Parys, Adrian Plura oraz Artur Wierzbicki postanowili odłożyć badanie skargi do 16 kwietnia i zaprosić na kolejne posiedzenie wicestarostę Marka Kurpisa, radcę prawnego, a także samego skarżącego, czyli Zbigniewa Woźniaka. Przewodnicząca komisji rewizyjnej Katarzyna Dutkiewicz zwróciła uwagę, że przygotowana na zlecenie komisji rewizyjnej opinia prawna nie odnosi się do wszystkich kwestii poruszonych w skardze. Stąd decyzja o zaproszeniu gości na rozmowę i wyjaśnienie wątpliwości.

(żet)

Ludzie:

Adrian Plura

Adrian Plura

Radny Powiatu Raciborskiego.

Artur Wierzbicki

Artur Wierzbicki

Radny Powiatu Raciborskiego.

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

Poseł na Sejm

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.