Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Motocykliści i dzielnicowi we wspólnej akcji

10.04.2018 10:48 | 1 komentarz | AgaKa

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Gołkowicach wzięli udział w akcji prowadzonej przez Grupę Motocyklową Mroczne Duchy "Patrz w lusterka motocykle są wszędzie". Mundurowi zatrzymywali samochody, a motocykliści apelowali do kierowców, aby spoglądali częściej w lusterka, bo nie są jedynymi użytkownikami dróg. Na znak poparcia grupa motocyklowa wręczała kierowcom, którzy wysłuchali ich apelu naklejki.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sezon motocyklowy rozpoczął się na dobre. Zwiększony poziom adrenaliny i poczucie wolności sprawiają, że motocykliści swoje maszyny darzą bezgraniczną miłością. Ludzi o takich zamiłowaniach jest w Polsce coraz więcej, a co za tym idzie, liczba motocykli na drogach wciąż wzrasta. Mimo tego, ta grupa użytkowników wciąż nie czuje się bezpiecznie, bo kierowcy nadal nie patrzą w lusterka i często kończy się to tragicznie dla prowadzących jednoślady.

W sobotę dzielnicowi z posterunku włączyli się w akcję "Patrz w lusterka motocykle są wszędzie", której organizatorem jest Polski Ruch Motorowy. Przed południem, na terenie gminy Godów, wspólnie z Grupą Motocyklową Mroczne Duchy zatrzymywali pojazdy, a do prowadzących je osób kierowali apel. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie kierowcom samochodów, że nie są jedynymi użytkownikami dróg. Motocykliści namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze. Kierowcy, którzy wysłuchali tych apeli i poparli takie działania, otrzymywali specjalne naklejki.