Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Nowiny Wodzisławskie piszą o nieudanym pościgu za starym volkswagenem, który zniknął policjantom w „tumanach kurzu”

10.04.2018 10:15 | 0 komentarzy | art

W niedzielne popołudnie policja ścigała po ulicach powiatów wodzisławskiego i jastrzębskiego starego czarnego volkswagena golfa. Kierowca auta łamał kolejne przepisy, jechał przez skrzyżowania na czerwonym świetle, narażał życie i zdrowie innych użytkowników dróg. Ale udało mu się zgubić policyjny ogon. Po kilku chwilach funkcjonariusze odnaleźli tylko porzucone auto.

Nowiny Wodzisławskie piszą o nieudanym pościgu za starym volkswagenem, który zniknął policjantom w „tumanach kurzu”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chce wybudować instalację, która budzi kontrowersje. Liczy, że przekona mieszkańców

Tomasz Hercog, właściciel firmy, która na terenie dawnej kopalni w Kolonii Fryderyk chce wybudować zakład przeróbki gumy, wie, że tego typu instalacje nie cieszą się w Polsce dobrą opinią. Chce to jednak zmienić. - To nie będzie spalarnia gumy, a nowoczesny zakład produkcyjny, w którym cały proces przetwórczy będzie odbywał się w zamkniętym reaktorze i który przez to będzie bezpieczny dla otoczenia – zapewnia. Tłumaczy jak będzie wyglądać działalność zakładu, o ile dojdzie do jego uruchomienia. I liczy, że do swoich racji przekona mieszkańców. Ma się z nimi zresztą spotkać 16 kwietnia.

Nadajnik stanął na niskim bloku. Lokatorzy zdumieni: „Wielu z nas się wyraziło na to zgody”

Kiepskie doświadczenia. W Wodzisławiu postawiono nadajnik telefonii komórkowej, który jeszcze nie działa, ale już wywołuje spore emocje. Urzędnicy twierdzą, że wszystko jest w porządku. Inwestor zaś mieści się w wyznaczonych przepisami parametrach. Mimo to wielu mieszkańców nie wierzy, że nadajnik będzie obojętny dla ich zdrowia.

W naszym społeczeństwie wciąż jeszcze żywe są dwa przekonania. Jedno, że urzędnicy tak naprawdę pilnują głównie własnych tyłków, a nie interesu publicznego, albo wręcz przymykają oko na różne przekręty. Drugie, że dla przedsiębiorców zysk, często ponad wszelką cenę, kosztem innych, jest jedynym interesującym ich kryterium.

Ludzie mają zbyt wiele fatalnych doświadczeń. Dlatego trudno im się dziwić, że na tego typu inwestycje patrzą podejrzliwie. Z tych samych powodów, trudne zadanie czeka właściciela firmy, która planuje budowę zakładu pirolizy opon w Kolonii Fryderyk. Przekonuje, że zakład będzie nowoczesny, bezpieczny dla otoczenia i spełniał będzie wszystkie wyśrubowane wymogi. Tylko czy przekona mieszkańców, sąsiadów tej instalacji?

Mandat od kontrolera dla seniorki w miejskim autobusie? W Wodzisławiu to się może zdarzyć. Dlaczego?

Czy kładka połączy Olzę z czeskim Kopytowem? Ruch należy do włodarzy Gorzyc.

Ks. prof. Jerzy Szymik: Przede mną najtrudniejszy fragment drogi życia. Poruszająca rozmowa z nowym honorowym obywatelem Pszowa.

W tym tygodniu w wielu miejscach wyłączą prąd. Sprawdź gdzie.

Kolejny artykuł z cyklu Grzechy główne. Tym razem pożądliwość, czyli nieczystość

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety