środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

WSTRZĄS W REGIONIE:

Prokuratorski wniosek o zawieszenie zarządu Dumy i Nowoczesności

10.04.2018 10:02 | 0 komentarzy | acz

Prokuratura złozyła do sądu materiał dowodowy dotyczący naruszeń prawa przez wodzisławskie stowarzyszenie Duma i Nowowczesność.

Prokuratorski wniosek o zawieszenie zarządu Dumy i Nowoczesności
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- 9 kwietnia Prokurator Okręgowy w Gliwicach, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o Stowarzyszeniach oraz ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym, wniósł do Sądu Rejonowego w Gliwicach o rozwiązanie Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność z/s w Wodzisławiu Śląskim - informuje prokurator Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Prokurator zawnioskował jednocześnie o połączenie złożonego wniosku do wspólnego rozpoznania z wnioskiem Starosty Wodzisławskiego oraz o wydanie tymczasowego zarządzenia o zawieszeniu w czynnościach zarządu stowarzyszenia i wyznaczenie przedstawiciela do prowadzenia bieżących spraw stowarzyszenia.

- Wniosek Prokuratora Okręgowego zawiera wnioski dowodowe związane z przeprowadzeniem przez sąd dowodu z przesłuchań świadków, przesłuchań w charakterze strony, dowodu z dokumentów, z zapisu video. Podstawą wniesienia przedmiotowego wniosku jest rażące naruszanie prawa przez Stowarzyszenie i brak warunków do przywrócenia działalności zgodnej z prawem i statutem - tłumaczy prokurator. Wnioski starostwa i prokuratury dotyczą zorganizowanej imprezy neofaszystowskiej w maju ubiegłego roku w lesie pod Wodzisławiem. Więcej o sprawie w najbliższym wydaniu naszych tygodników.

(acz)