środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Kultura

WSTRZĄS W REGIONIE:

Koncert charytatywny: Gramy dla Oli [ZAPOWIEDŹ]

09.04.2018 13:19 | 0 komentarzy | pm

W Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach odbędzie się koncert, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie Aleksandry Hübner.

Koncert charytatywny: Gramy dla Oli [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21-letnia Ola (Aleksandra Hübner) 12 listopada 2017 r. uległa dramatycznemu wypadkowi na torze kartingowym, podczas którego doszło do uszkodzenia kręgów w odcinku szyjnym, wraz z rdzeniem kręgowym. Lekarze stwierdzili czterokończynowy paraliż. Ola nie oddychała samodzielnie. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu, lekarze przeprowadzili dwie operacje kręgosłupa. Gdy Ola odzyskała przytomność, oczami wskazywała literki, które matka nakleiła na kartce papieru, by córka mogła komunikować się z najbliższymi. Obecnie Ola codziennie poddawana jest kilkugodzinnej intensywnej rehabilitacji. Oddycha samodzielnie, potrafi cichutko mówić. Odzyskała także czucie w rękach, potrafi sama lekko zgiąć palce dłoni oraz wykonać lekki ruch w stawie łokciowym. Poddawana jest rehabilitacji czynnej w pozycji siedzącej, do której była stopniowo przygotowywana. Ola jest studentką trzeciego roku Wychowania Fizycznego w Raciborzu. Jako sportowiec, wie, że dzięki treningowi jest w stanie usprawnić swoje ciało i ponownie zacząć je kontrolować. – Uczestnicząc w koncercie charytatywnym dla Oli, pomożemy jej osiągnąć obrany przez nią cel – informują organizatorzy.

Podczas koncertu wystąpią; CARRANTUOHILL (Celtic Music Group), CORDA (muzyka etniczna), PITER PAN BEATBOX (beatbox), TRADE MARK (rock and roll music), PIEPRZYK (piosenka autorska, poetycka). Koncert poprowadzi Rafał „Amos” Soliński.
Bilety w cenie 30 zł (I miejsca) i 20 zł (II miejsca) będą sprzedawane w dniu koncertu (sobota, 14 kwietnia 2018 r.) od godz. 15.00 w Domu Kultury Chwałowice. Rezerwacji biletu można dokonać telefonicznie w dniu koncertu od godz. 10.00 do 15.00 pod nr tel.: 32 4216222, 32 4331852. Wtedy bilet należy odebrać najpóźniej na 30 min. przed koncertem. Nie odebranie biletu do godz. 16.30, jest równoznaczne z wprowadzeniem biletu do ponownej sprzedaży.

W czasie koncertu odbędą się aukcje charytatywne (np.: wejściówki do parku trampolin, vouchery na spływ kajakowy, karnet do siłowni, sprzęt turystyczny). Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie Oli. Każdy z uczestników może mieć swój własny wkład w pomoc Oli, poprzez zakup biletu wstępu oraz dobrowolny wkład finansowy do puszek wolontariuszy Fundacji Pomocna Dłoń Po Wypadku, która wraz z DK w Rybniku-Chwałowicach jest organizatorem wydarzenia.

Orientacyjny godzinowy plan koncertu: sobota, 14 kwietnia 2018 r.
- o ogdz.17.00 - rozpoczęcie koncertu,
- o godz.17.10 - występ zespołu PIEPRZYK (piosenka autorska, poezja śpiewana),
- o godz.17.25 - występ zespołu TRADE MARK (rock and roll music),
- o godz.18.00 - aukcje charytatywne,
- o godz.18.15 - występ PITER PAN BEATBOX (beatbox),
- o godz.18.30 - występ młodzieżowego zespołu CORDA (muzyka etniczna),
- o godz.18.45 - aukcje charytatywne,
- o godz.19.10 - występ zespołu CARRANTUOHILL (muzyka celtycka),
- o godz. 20.10 - zakończenie koncertu.