Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu "Tukej piyknie godomy"

07.04.2018 06:30 | 0 komentarzy | ż

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu już po raz dziesiąty zorganizuje Konkurs Gwary Śląskiej pn. „Tukej piyknie godomy” pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz i Starosty Raciborskiego. Konkurs tradycyjnie będzie towarzyszył obchodom Tygodnia Bibliotek i odbędzie się 10 maja 2018.

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu "Tukej piyknie godomy"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Od pierwszej edycji Konkurs Gwary Śląskiej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta oraz powiatu. Wskazuje to na zasadność organizacji tego typu konkursów, których uczestnicy czują potrzebę pielęgnowania języka serca nie tylko w domu ale i poza nim – mówi Weronika Paszek, organizatorka konkursu.

Uczestnikami mogą być dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i średnich z Raciborza i powiatu raciborskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia (dostępna na stronie: www.biblrac.pl) i dostarczenie jej na adres organizatora – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla, ul. Kasprowicza 12, 47-400 Racibórz, (wicon@biblrac.pl lub biblrac@poczta.onet.pl) z dopiskiem – Konkurs Gwary Śląskiej „Tukej piyknie godomy”, w terminie do 27 kwietnia 2018 r.

Wszelkie informacje na temat konkursu można uzyskać w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej (Rynek 12) – tel. 32 415 44 49; e-mail wicon@biblrac.pl.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. ż