Wtorek, 29 września 2020

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Światowy Dzień Wody z biblioteką i wodociągami [ZDJĘCIA]

04.04.2018 17:33 | 0 komentarzy | ż

Wzorem lat ubiegłych, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zaprosiły uczniów raciborskich szkół do udziału w obchodach Światowego Dnia Wody.

Światowy Dzień Wody z biblioteką i wodociągami [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Światowy Dzień Wody - święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, obchodzone corocznie 22 marca to doskonała okazja, by przypomnieć jak istotna w życiu człowieka jest woda i podkreślić, iż w dzisiejszej rzeczywistości trzeba rozsądnie gospodarować jej zasobami. Tegoroczny temat - „Przyroda dla wody” - dotyczył rozwiązań dostępnych w przyrodzie, które mogą sprostać problemom z wodą w XXI wieku.

W ramach zajęć, które przeprowadzili pracownicy ZWiK-u 28 marca i 4 kwietnia w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12, dzieci miały okazję m.in. obejrzeć prezentację multimedialną nawiązującą do hasła przewodniego tegorocznych obchodów czy uczestniczyć w niezwykle ciekawych doświadczeniach. ZWiK zadbał także o krzyżówki i degustację wody.

- Zajęcia jak co roku spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony raciborskich szkół. Tylko w ciągu dwóch dni bibliotekę odwiedziło prawie 300 uczniów – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. ż