Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Winiarski i Kurpis zasilą szeregi Komisji Kontroli Gier i Zakładów? [AKTUALIZACJA]

01.04.2018 14:00 | 3 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 08:28

Artykuł o planach reformy Komisji Kontroli Gier i Zakładów oraz powołania do tego gremium starosty Ryszarda Winiarskiego i wicestarosty Marka Kurpisa okazał się primaaprilisowym żartem.

Winiarski i Kurpis zasilą szeregi Komisji Kontroli Gier i Zakładów? [AKTUALIZACJA]
Starosta raciborski Ryszard Winiarski i wicestarosta Marek Kurpis
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Maestria, z jaką starostowie raciborscy operują regulaminami (w szczególności konkursowymi), zwróciła uwagę kierownictwa Totalizatora Sportowego. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że Ryszard Winiarski i Marek Kurpis mają zasilić szeregi Komisji Kontroli Gier i Zakładów, która czuwa nad przebiegiem losowań Lotto.


Komisja Kontroli Gier i Zakładów to organ sprawujący kontrolę nad prawidłowym przebiegiem losowań Totalizatora Sportowego (Lotto, Multi Multi, itd.). Aż do 2006 trzech z piętnastu członków komisji było obecnych na wizji podczas losowań Lotto. Od 2006 roku przedstawicieli komisji nie ma co prawda na wizji, ale nadal czuwają nad przebiegiem losowań.

Kolejna reforma PiS

Do Komisji Kontroli Gier i Zakładów powołuje się przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Totalizatora Sportowego oraz centralnej administracji państwowej. Rząd Prawa i Sprawiedliwości pracuje obecnie nad reformą statutu Totalizatora Sportowego. Jednym z jego elementów ma być zmiana poszerzenie składu osobowego Komisji Kontroli Gier i Zakładów o przedstawicieli samorządów (a także leśników, wyższego duchowieństwa oraz ambasadorów krajów Grupy Wyszehradzkiej). Tu właśnie pojawia się szansa dla starosty Ryszarda Winiarskiego oraz wicestarosty Marka Kurpisa.

Wszystko dzięki słynnemu konkursowi na dyrektora Zamku

Faktem jest, że Ryszardowi Winiarskiemu i Markowi Kurpisowi przez lata było raczej nie po drodze z Prawem i Sprawiedliwością, ale w ostatnim czasie zaczyna się to zmieniać. Jednak zapatrywania polityczne nie mają w tym wypadku większego znaczenia, liczy się przede wszystkim łatwość przyswajania oraz stosowania skomplikowanych regulaminów, którymi obarczone są gry losowe.

R. Winiarski i M. Kurpis posiadają te cechy, o czym dobitnie świadczą ostatnie dwa konkursy na dyrektora Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Pomimo krytycznych głosów Zbigniewa Woźniaka i Marka Labusa, fachowość naszych starostów była szeroko komentowana najpierw w urzędzie wojewódzkim, a później w Warszawie.

Bęben maszyny losującej jest pusty, następuje...

Główni zainteresowani stronią od komentowania tematu. Osoba zbliżona do władz powiatu raciborskiego twierdzi, że Ryszard Winiarski na poważnie myśli o emeryturze w Komisji Kontroli Gier i Zakładów. Wicestarosta Marek Kurpis ma jednak ambicje do grania pierwszych skrzypiec w powiecie raciborskim. Ambicje, których nie przesłoni mu wpatrywanie się w bęben maszyny losującej.

Wojtek Żołneczko

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski