Sobota, 16 listopada 2019

imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

RSS

Kiedyś podrobiła podpis. Teraz została wiceprezydentem miasta

29.03.2018 07:00 | 57 komentarzy | mak

Prezydent Mieczysław Kieca zdecydował. Jego zastępczynią zostanie Izabela Kalinowska, do tej pory radna miejska. Decyzja budzie spore kontrowersje. Kalinowskiej udowodniono kiedyś podrobienie podpisu pod dokumentem. Nie brak też opinii, że po to by radnej zrobić miejsce w magistracie, doszło wcześniej do zmian personalnych na linii miasto – spółka miejska Domaro.

Kiedyś podrobiła podpis. Teraz została wiceprezydentem miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławski urząd miasta poinformował, że 3 kwietnia stanowisko drugiego zastępcy prezydenta Mieczysława Kiecy obejmie Izabela Kalinowska. Przypomnijmy, dotychczasowa wiceprezydent Barbara Chrobok, na wniosek Kiecy została prezesem spółki Domaro (to spółka miejska, utworzona w miejsce zlikwidowanego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Remontowej), po tym, jak z nieznanych powodów rada nadzorcza spółki odwołała jej dotychczasowego prezesa Krystiana Stępnia.

Urząd argumentuje wybór

W nowej roli zastępcy prezydenta Izabela Kalinowska będzie odpowiadać za sprawy związane m.in. z ochroną zdrowia, pomocą społeczną, wspieraniem rodziny i polityką prorodzinną, kulturą, sportem oraz współpracą i działalnością na rzecz wodzisławskich organizacji pozarządowych. Izabela Kalinowska pokieruje także całością zadań wykonywanych przez Wydział Spraw Obywatelskich, Biuro Kultury, Sportu i Zdrowia oraz większość miejskich jednostek.

– Decyzja o powołaniu Izabeli Kalinowskiej na stanowisko zastępcy prezydenta została podjęta z uwagi na jej doświadczenie połączone z bardzo dobrą znajomością problematyki samorządowej, obejmującej zadania realizowane zarówno w urzędzie miasta, jak i innych jednostkach organizacyjnych miasta, a także odpowiednie przygotowanie merytoryczne i wykształcenie - informuje Klaudia Bartkowiak z Biura Prezydenta Miasta w wodzisławskim magistracie.

Wolne miejsce w radzie

Izabela Kalinowska ukończyła Wydział Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jest mediatorem sądowym Polskiego Centrum Mediacji. Dotychczas pełniła także funkcję dyrektora biura Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim oraz wiceprezesa Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od 2010 r. sprawowała funkcję radnej miejskiej. W ostatnich wyborach do rady miasta w 2014 r. startowała z komitetu Nasz Wodzisław. Zdobyła 245 głosów. W związku z tym, że Izabela Kalinowska otrzymała stanowisko wiceprezydenta, nie będzie pełnić funkcji radnej. To oznacza, że jedno miejsce w radzie miasta pozostanie wolne. Wyborów uzupełniających jednak nie będzie. Dlaczego? Kolejne wybory samorządowe odbędą się już niedługo, bo jesienią 2018 r. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pozostało więc za mało czasu na przeprowadzenie wyborów uzupełniających.

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.