Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Obrońcy zwierząt z Raciborza zbierają pieniądze na karmę, leki i opiekę weterynarza

28.03.2018 12:00 | 0 komentarzy | żet

Pomagać zwierzętom można na wiele sposobów. Od udzielenia informacji o cierpiącym zwierzęciu, przez wsparcie zbiórki na zakup leków i karmy, na wstąpieniu w szeregi towarzystwa ochrony zwierząt skończywszy.

Obrońcy zwierząt z Raciborza zbierają pieniądze na karmę, leki i opiekę weterynarza
- Na zdjęciu Pixel, który został uratowany z koszmarnych warunków. Źle odżywiany, ze źle zrośniętym złamaniem. Udało nam się go wyrwać z tej okrutnej rzeczywistości. Obecnie przebywa w Domu Tymczasowym i cały czas czeka na swój prawdziwy i kochający dom, w którym spokojnie i pod dostatkiem spędzi swoje ostatnie lata życia - pisze Natalia Brzonkalik, wolontariuszka OTOZ.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Każdy człowiek jest dobry i chętny do czynienia pomocy, jednak zazwyczaj nie ma na to czasu. Dzięki nam zmniejsza się ilość cierpienia, które muszą ponieść zwierzęta. Pamiętajmy, że to człowiek powinien dbać o los innych, natomiast w tych czasach bywa ciężko ze szczerą dobrocią. Często zaniedbywanie psa wynika z niewiedzy właściciela, a często są to przypadki znęcania się nad nim - pisze Natalia Brzonkalik, wolontariuszka raciborskiego inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Obrońcy zwierząt z Raciborza przypominają, że zgodnie z prawem buda dla psa powinna być ocieplona, a zwierzę powinno być zaszczepione przeciw wściekliźnie. Ponadto łańcuch, na którym uwiązany jest pies, powinien mierzyć minimum trzy metry. Co więcej, zwierzę może przebywać na uwięzi maksymalnie dwanaście godzin na dobę. Wszystko to precyzuje Ustawa o ochronie zwierząt.

- Należy pamiętać również o tym, że niedostosowanie się do ustawy może skutkować mandatem, grzywną, a nawet wyrokiem skazującym. Widzisz cierpiące zwierzę? Zgłoś to nam! My ze swojej strony obiecujemy szybką interwencję oraz całkowitą anonimowość osoby zgłaszającej. Zgłoszenia można wysyłać w wiadomości na fanpage: https://www.facebook.com/OTOZAnimalsRaciborz/ - informują aktywiści OTOZ.

Raciborski inspektorat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup lekarstw, specjalistycznej karmy oraz wizyty u weterynarza dla swoich czworonogich podopiecznych. Więcej informacji na ten temat oraz możliwość wpłaty pieniędzy TUTAJ.

źródło: OTOZ, oprac. żet