Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Patrol

Raciborscy kryminalni przejęli ponad dwieście działek marihuany

27.03.2018 09:50 | 1 komentarz | żet

Raciborzanin został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Znaleziono tam narkotyki oraz małą wagę do odważania porcji narkotyków.

Raciborscy kryminalni przejęli ponad dwieście działek marihuany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informacje o 28-letnim raciborzaninie, który może posiadać narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany w sobotni poranek 24 marca w swoim mieszkaniu.

- Podczas przeszukania śledczy ujawnili i zabezpieczyli spore ilości narkotyków. Wstępne testy wykazały, że jest to marihuana. Z zabezpieczonych środków można było przygotować ponad 215 porcji dilerskich. Policjanci znaleźli też w mieszkaniu podejrzanego małą wagę, wykorzystywaną bardzo często w obrocie środkami psychoaktywnymi - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

26 marca mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie zarzucono mu posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Sąd, na wniosek śledczych i prokuratora, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 28-letniego mieszkańca Raciborza na trzy miesiące. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwo to 10 lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet