Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

W parku ustawili ogromną palmę - działo się na Festiwalu Palmy Wielkanocnej [FOTO]

25.03.2018 11:13 | 0 komentarzy | art

Dzień przed Niedzielą Palmową, w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie odbył się Festiwal Palmy Wielkanocnej. W parku stanęła ogromna, bo 15-metrowa palma! Wybrano też najpiękniejsze palmy, przygotowane na festiwal. Organizatorem festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie

W parku ustawili ogromną palmę - działo się na Festiwalu Palmy Wielkanocnej [FOTO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wysoką na 15 metrów palmę pomogły przygotować panie z grup Format z Mszany i Złote Rączki z Połomi. Nie lada wyzwaniem było ustawienie palmy do pionu. W operacji tej wzięło udział około 30 mężczyzn, którzy z niemałymi problemami, aczkolwiek bardzo ostrożnie ustawili palmę w przygotowanym wcześniej wykopie. Zmagania te z zaciekawieniem i pewnymi obawami obserwowali pozostali uczestnicy festiwalu.

Sołtyski Mszany, Połomi i Goglowej wybrały najpiękniejsze palmy, przygotowane przez mieszkańców gminy. Z największym uznaniem spotkały się palmy Julii Rduch (7 lat) z Mszany, Oliwii Adamczyk (8 lat) z Połomi i Natalii Brachman (9 lat) z Połomi. Wyróżniono też okazałą palmę przygotowaną przez radę sołecką z Gogołowej.