Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Meteo Project ostrzega przed smogiem: znaczne pogorszenie jakości powietrza

24.03.2018 13:10 | 0 komentarzy | (q)

Obserwuje się i w dalszym ciągu prognozuje wystąpienie znacznych przekroczeń dopuszczalnych średniodobowych stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Meteo Project ostrzega przed smogiem: znaczne pogorszenie jakości powietrza
fot. Raciborski Alarm Smogowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostrzeżenie nr 18/2018

Zagrożenie: Smog

Stopień: 1

Obszar: Województwo śląskie - powiat raciborski.

Ważność: Od dnia 24.03.2018 godz. 11:00 do dnia 25.03.2018 godz. 10:00

Opis: Obserwuje się i w dalszym ciągu prognozuje wystąpienie znacznych przekroczeń dopuszczalnych średniodobowych stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu (>50 µg/m3).

Skutki: Cząstki pyłu zawieszonego w powietrzu mogą wywoływać podrażnienie błon śluzowych i zwiększone wytwarzanie śluzu. Całokształt zmian może wpływać na ogólną odporność organizmu. Powtarzalność zachorowań może doprowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli lub dolegliwości sercowo-naczyniowych. W wyniku intensywnego oddziaływania cząstek mogą nasilić się dolegliwości u astmatyków, może również zwiększyć się ogólna zachorowalność, a nawet śmiertelność populacji. Długotrwałe oddziaływanie cząstek na organizm może doprowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli lub skrócenia długości życia.

Rekomendacje: Ograniczaj ekspozycje oraz wzmożony wysiłek fizyczny na zewnątrz. Dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, a także osoby z chorobami układu oddechowego, krążenia i skóry, szczególnie powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz do minimum.

Uwagi: Brak.

Data i czas wydania: 24.03.2018 11:00

Opracowanie: Sebastian Blokesz, synoptyk Meteo Project


Więcej informacji o pogodzie: meteoproject.info.pl oraz na profilu facebook.com/MeteoProject