Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Patrol

Chciał wyłudzić sprzet budowlany

23.03.2018 07:01 | 0 komentarzy | acz

Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował 33-latka podejrzanego o oszustwa i posługiwanie się podrobionymi dokumentami. Jak ustalili śledczy, oszust usiłował wynająć w jednej z jastrzębskich wypożyczalni sprzęt budowlany o wartości około 140 tys. złotych.

Chciał wyłudzić sprzet budowlany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że minionego wtorku mężczyzna przy pomocy fałszywych dokumentów chciał wynająć wartościowy sprzęt budowlany na terenie Jastrzębia. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że przebywający na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, przy pomocy podrobionych dokumentów wynajął pojazd typu laweta marki Iveco w Kluczborku. Następnie przy pomocy podrobionych dokumentów podpisał umowę najmu koparki i ładowarki o łącznej wartości 130 tys w Namysłowie. Po odbiór sprzętu miał zgłosić się 21 marca br. Do odbioru jednak nie doszło, gdyż w ten sam sposób w wypożyczalni na terenie Jastrzębia również usiłował wyłudzić sprzęt budowlany o wartości 140 tys. złotych.

Wątpliwości pracownika wypożyczalni w Jastrzębiu, co do autentyczności dokumentów, okazały się słuszne. Okazało się, że mężczyzna, posługiwał się podrobionymi dokumentami, w tym dowodem osobistym i prawem jazdy. Czujny jastrzębianin zawiadomił o wszystkim mundurowych. We wtorek, o godzinie 12.40 mężczyzna został zatrzymany. Podejrzany jest obywatelem Polski, na stałe przebywającym w Anglii, który przyjechał na teren kraju, w celu „pomnożenia majątku”.

Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju tymczasowo aresztował 33-latka. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.