Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kieca zadecydował. Jest nowy zastępca prezydenta miasta. To Izabela Kalinowska

22.03.2018 11:27 | 23 komentarze | mak

Wodzisławski urząd miasta właśnie poinformował, że 3 kwietnia stanowisko drugiego zastępcy prezydenta Mieczysława Kiecy obejmie Izabela Kalinowska.

Kieca zadecydował. Jest nowy zastępca prezydenta miasta. To Izabela Kalinowska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W nowej roli zastępcy prezydenta Izabela Kalinowska będzie nadzorować realizację zadań miasta dotyczących m.in. ochrony zdrowia, pomocy społecznej, wspierania rodziny i polityki prorodzinnej, kultury, sportu oraz współpracy i działalności na rzecz wodzisławskich organizacji pozarządowych.

Komunikat ze strony miasta brzmi:

II zastępca pokieruje całością zadań wykonywanych przez Wydział Spraw Obywatelskich, Biuro Kultury, Sportu i Zdrowia oraz większość miejskich jednostek. Decyzja o powołaniu Izabeli Kalinowskiej na stanowisko zastępcy prezydenta została podjęta z uwagi na jej doświadczenie połączone z bardzo dobrą znajomością problematyki samorządowej, obejmującej zadania realizowane zarówno w Urzędzie Miasta, jak i innych jednostkach organizacyjnych miasta, a także odpowiednie przygotowanie merytoryczne i wykształcenie.

Izabela Kalinowska ukończyła Wydział Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jest mediatorem sądowym Polskiego Centrum Mediacji. Dotychczas pełniła także funkcję dyrektora Biura Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim oraz wiceprezesa Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od 2010 r. sprawowała funkcję radnej Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. W obecnej kadencji była członkiem Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz przewodniczącą Komisji Budżetu.

Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna funkcję wiceprezydenta Wodzisławia sprawowała Barbara Chrobok, która teraz kieruje spółką Domaro.

Warto też dodać, że jeszcze 8 marca prezydent Mieczysław Kieca podczas konferencji prasowej tak odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące ewentualnego powołania jego zastępcy: Po pierwsze należałoby znaleźć osobę o odpowiednich kwalifikacjach, a po drugie, taką, która chciałby podjąć się pracy na tak odpowiedzialnym stanowisku na, raptem kilka miesięcy, jakie pozostały do zakończenia obecnej kadencji. Póki co nie ma decyzji o powołaniu osoby na to stanowisko. Z drugiej strony, myślę, że wszyscy rozumiemy, że w długiej perspektywie trudno by prezydent miasta miał pod sobą większość spraw. Patrząc na pewne sprawy proceduralne, takie jak podpisywanie umów, obieg dokumentów, przyjmowanie stron, byłoby to trudne do realizacji.

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego