Poniedziałek, 1 czerwca 2020

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Zmiana planów przez pogodę. Remont ulicy Kopernika dopiero po świętach

22.03.2018 09:55 | 0 komentarzy | mak

Nie jak początkowo zapowiadano od 21 marca, lecz od wtorku 3 kwietnia planowane jest rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania ul. Kopernika i ul. Skrzyszowskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Zmiana planów przez pogodę. Remont ulicy Kopernika dopiero po świętach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To wynik zmiany planów spowodowanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, głównie niskimi temperaturami w nocy. Drogowcy planują na dwa miesiące całkowicie zamknąć dla ruchu odcinek ul. Kopernika od przejazdu kolejowego aż do skrzyżowania z ul. Skrzyszowską. To efekt sąsiedztwa skrzyżowania z przejazdem kolejowym. Ze względów bezpieczeństwa zarządzająca nim PKP Polskie Linie Kolejowe SA nie wyraziła bowiem zgody na uruchomienie przez przejazd ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. Jak jednak deklaruje wykonawca, utrudnienia związane z całkowitym zamknięciem odcinka drogi mają potrwać krócej niż cały okres realizacji zadania.

Ze względu na zamknięcie drogi wprowadzone zostaną objazdy ul. Witosa (DK 78) i ul. Jastrzębską (DW 933). Natomiast na przebudowywanym skrzyżowaniu (w rejonie wyspy drogowej) ruch zostanie utrzymany, lecz wyłącznie na relacji Kopernika – Skrzyszowska. Będzie on prowadzony wahadłowo za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Inaczej rozwiązano problem pieszych. Wykonawca został zobowiązany do zapewnienia przez cały czas trwania inwestycji bezpieczne go ruchu osób poruszających się pieszo. - Apelujemy o ostrożność. Liczymy na wyrozumiałość. Za utrudnienia przepraszamy! - przekazuje Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca czerwca. W efekcie skrzyżowanie zostanie przebudowane, powstaną również nowe zatoki autobusowe, o co wnioskowali mieszkańcy. Wykonawcą jest firma Eurovia, która za wykonanie przedsięwzięcia otrzyma wynagrodzenie w wysokości ok. 648 tys. zł.